Skip to content

Renovacijos užkulisiai

Visai neseniai spausdinome rajono specialistų nuomonę apie daugiabučių renovaciją. Po to kai kas net juokavo susidarę įspūdį, jog renovacija yra absoliutus gėris. O netrukus pasibeldė ir pikta žinia: „Per tą renovaciją tuoj visi iš namo išplauksim. Per visus penkis daugiabučio aukštus kiaurai kambarių ir prieškambarių sienomis teka vanduo. Ar taip gali būti? O tai kur daugybė specialistų, apie kuriuos visai tautai minėtame straipsnyje kalbėjo UAB „Ignalinos butų ūkis“ vyr. inžinierius Aleksandras Dolgovas?“

Sienomis žliaugia vanduo

Ignalinoje, Ateities g., renovuojamas 13-uoju numeriu pažymėtas namas (gal dėl visko kaltas mistiškas namo numeris). Grupė šio namo gyventojų kreipėsi į redakciją, nes neberado kitos išeities. Pradėjus renovacijos darbus ant stogo, 7-erius metus buvusi problema virto kone košmaru. Nuo penkto iki pirmo aukšto gyventojai kambariuose išsidėlioję dubenis nuo lubų lašančiam vandeniui surinkti. Tapetai atkritę, o pridėjus ranką prie sienos, jautiesi lyg atsirėmęs į balą. Gyventojų teigimu, keletą metų po truputį drėko sienos, bet taip dar nėra buvę. Žmonės sunerimo dar labiau, kai UAB „Ignalinos butų ūkis“, nusamdęs statybininkus, dėl šios problemos liepė eiti pas statybininkus, o statybininkai – į Butų ūkį. Nieko gero nežadantis užburtas ratas. Gyventojai jau buvo pas rajono merą Bronį Ropę. Meras, pasak gyventojų, patarė pirmiausia draustis butus.

Tvarka vis dėlto bus

UAB „Ignalinos butų ūkis“ vyr. inžinierius A. Dolgovas patikino, jog nerimauti tikrai nėra dėl ko. „Lietaus vanduo užliejo butus dėl statybininkų kaltės. Tai jie paliko kažkokias statybines medžiagas ant stogo per liūtį. Vandens perteklius nutekamaisiais vamzdžiais, esančiais sienose, tekėdamas kartu su tomis medžiagomis užkimšo juos, todėl vanduo neturėjo kur nubėgti. Šita problema jau išsiaiškinta ir bus pašalinta. Žinoma, bus atlyginti ir visi nuostoliai gyventojams. Dabar padengtas dar tik pirmas izoliacinis stogo dangos sluoksnis, dar bus dengiamas antras. Paskui statybininkai susisieks su visų butų gyventojais ir asmeniškai su kiekvienu derins žalos atlyginimo klausimus. Kol nebus pašalinti visi trūkumai ir negauti kiekvieno buto savininko parašai dėl sutvarkymo, tol nebus priimti darbai, nebus atsiskaitoma ir su statybos darbus vykdančia įmone. O kaip jau minėjau, nei viena įmonė nėra suinteresuota specialiai kam nors kenkti ir kažką daryti nekokybiškai, ar, turėdami 200 milijonų litų metinę apyvartą, atvažiuoti į Ignaliną, renovuoti namą už 320 tūkst. ir bankrutuoti, kad nereikėtų, esant reikalui, vykdyti garantinių darbų. O didesnių ar mažesnių klaidų neišvengia gyvenime niekas“, – tikina A. Dolgovas.

Nėra to blogo

Gerai pasakyta – nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Ir namas bus renovuotas, ir žala atlyginta. Belieka džiugiai nusiteikus ruoštis artėjančiam šventiniam šurmuliui.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje