Skip to content

Bronis Ropė – kandidatas į LR Prezidentus

MI informacija

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Taryba kandidatu į Lietuvos Prezidentus patvirtino partijos Valdybos pirmininką, Ignalinos merą Bronį Ropę. Rinkimų štabo vadovu patvirtintas LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

„Tai vienas populiariausių merų Lietuvoje. 19 metų vadovaudamas Ignalinos kraštui, B. Ropė darbais užsitarnavo autoritetą savivaldybės gyventojų ir visos Lietuvos žmonių akyse. Tai ūkiškas, atsakingas, reiklus ir dėmesingas vadovas. Jau kelintą kartą į rajono savivaldybę jo vedami valstiečiai ir žalieji išrenkami absoliučia balsų dauguma“, – sako R. Karbauskis.

Pasak LVŽS vadovo, B. Ropę geriausiai apibūdina patarlė „gaspadorių iš kiemo pažinsi“: „Tokio – artimo žmonėms, kompetentingo, sąžiningo, tikro šeimininko Lietuvai šiandien ir reikia Prezidento poste. B. Ropės patirtis vadovaujant Savivaldybių asociacijai, atstovaujant Lietuvai Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžios kongrese, rodo, kad mūsų valstybę jis pasuktų stiprios savivaldos, jaunimo užimtumo, kultūros ir regionų gaivinimo keliu, nuo mažiausio kaimo iki didžiausio miesto“.

Vadovaujant B. Ropei, Ignalinos rajono savivaldybė pirmoji Lietuvoje taip stipriai išjudino daugiabučių namų renovacijos procesą. Mieste kitąmet bus renovuota 80 proc. namų. Renovacijai paskolas ima ne gyventojai, o savivaldybės įmonė. Šį saugų gyventojams renovacijos modelį sukūrė pats B. Ropė, ir tik gerokai vėliau jį reklamuoti pradėjo dabartiniai valdantieji. Todėl Ignalinos meras, jeigu būtų išrinktas Prezidentu, žada kontroliuoti, kad Vyriausybė, vykdydama renovaciją nepridarytų klaidų, kad renovacijai skirti pinigai taupytų šeimų biudžetą, o ne nusėstų korumpuotų valdininkų ar neskaidrių grupuočių kišenėse.

„Man svarbu, kokioje Lietuvoje gyvensime, ką paliksime savo vaikams. Ignalinoje pasiekėme daug, tačiau, kad pasikeistų Lietuva, turiu ir galiu savo patirtį panaudoti visos valstybės naudai. Kol kiti diskutavo dėl šilumos ūkio pertvarkų, mes kūrėme –  Ignalinos šilumos ūkyje naudojame tik vietinę biomasę, tai leido sukurti ir daug darbo vietų. Dirbame, kad žmonės turėtų perspektyvą gyventi savo rajone, išlaikyti šeimą neemigruodami, o šildymo sąskaitos Ignalinoje mažiausios šalyje – renovuotuose butuose tik 100–200 litų“, – džiaugiasi Ignalinos meras.

Užsienio politikoje B. Ropė ketina vadovautis Lietuvos žmonių interesais: pasisako už konfederacinę, o ne federacinę Europą, mano, kad Lietuvos žemė turi priklausyti tik šalies piliečiams, nepalaiko valdančiųjų planų skubotai, žmonių sąskaita ir prieš jų valią atsisakyti lito.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje