Skip to content

Ignalinos namų renovacija – Lietuvos akiratyje

Pirmadienį, nepraėjus ir pusmečiui, Ignalinoje vėl lankėsi premjeras Algirdas Butkevičius, taip pat aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, ministro pavaduotoja Daiva Matonienė, Būsto taupymo agentūros direktorius Valius Serbenta, Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė, kartu su gausiu būriu respublikinių laikraščių žurnalistų bei įvairių televizijų atstovais.

Pirmą kartą Vyriausybės vadovas Ignalinoje lankėsi šį birželį, kai Ligoninės gatvėje prie 9-ojo namo palaimino savivaldybės daugiabučių namų kvartalinės renovacijos pradžią pagal „Ignalinos enervizijos“ modelį. Tąkart A. Butkevičius kartu su rajono meru Broniu Rope ir kitais svečiais prie minėto namo sienų pritvirtino šiltinimo plokštę. Šįkart premjeras jau atvyko į šio namo renovacijos pabaigtuves, susilaukusias daug didesnio dėmesio ir tarp spaudos bei televizijos darbuotojų, miesto gyventojų.

Susitikimą su garbiais svečiais pradėjęs rajono meras B. Ropė pažymėjo, kad Ignalinoje baigiamas prieš pusantrų metų sugalvotos programos pirmasis etapas. Ši programa išjudino visą namų renovacijos procesą. Gyventojams buvo pasiūlyta kompleksiškai atnaujinti namus ir maksimaliai sumažinti išlaidas šildymui. Jis priminė, kad dar prieš programos pradžią buvo modernizuota biokuru kūrenama katilinė, pakeisti šilumos tiekimo tinklai. Visa tai įgalino renovuotuose namuose ženkliai sumažinti panaudojamą energiją ir gyventojai dabar už šildymą žiemos metu jau moka beveik dvigubai mažiau. Dabar statybos darbai vyksta daugiau nei 20-yje daugiabučių namų. 46 namams darbai jau nupirkti. Iš viso jų planuojama atnaujinti daugiau nei 70. Namų renovacijos darbus numatome plėsti ne tik Ignalinoje, bet ir Dūkšte, Vidiškėse bei Didžiasalyje. Numatoma renovuoti ir visus visuomeninės paskirties pastatus. Pasak mero, namų renovacijos procese didesnių pastabų ar kritikos iš gyventojų negaunama. Tiesa, kai kas skundžiasi, kad statybininkai dirba per lėtai, o kartais operatyviai nepašalina ir savo darbo broko. Diskusijų dar yra ir labai gerai, kad patys gyventojai kontroliuoja renovacijos procesą. Jeigu anksčiau gyventojus tekdavo įkalbinėti, dabar jie, pamatę renovacijos naudą, patys pradėjo siūlyti savo būstą įtraukti į programą. Meras dar pabrėžė, kad Ignalinoje šildymo sezonas buvo paskelbtas jau spalio pradžioje, bet 7 renovuotų namų gyventojai šildymu dar nesinaudoja, nes jų namuose laikosi apie 20–21 laipsnis šilumos.

Kalbėjęs premjeras A. Butkevičius pasidžiaugė, kad Ignalina tapo visų Lietuvos savivaldybių namų renovacijos lyderiu. Tai yra didelis savivaldybės vadovo ir jo komandos nuopelnas.

Šiltų žodžių Ignalinai ir jos vadovams negailėjo ir aplinkos ministras V. Mazuronis. Pasak jo, kas ne tik kalba, bet ir dirba, tas ir turi. Už tai jis įteikė merui padėkos raštą už renovuotus namus, įgyvendinant „Ignalinos erervizijos“ programą. Šiame renginyje savo nuomonę pareiškė ir jau renovuoto namo vienas iš gyventojų – Bronius Kazlas, kuris spaudos darbuotojams pareiškė, kad jis yra dėkingas Vyriausybei ir vietos valdžiai už gražius darbus ir linkėjo jiems tolimesnės sėkmės.

Po to, kai Premjeras, ministras V. Mazuronis ir rajono meras namo renovacijos pabaigtuvių proga perkirpo tradicinę juostelę, visi svečiai ir žiniasklaidos atstovai buvo pakviesti į savivaldybės salę, kur vyko spaudos konferencija. Jos metu premjerui, ministrui, jo pavaduotojai, taip pat rajono merui buvo užduota keletas klausimų apie renovacijos programos sėkmę, jos finansavimo eigą bei perspektyvą. Pasak aplinkos ministro V. Mazuronio, šiuo metu kai kur pradėti 200 namų renovacijos darbai. Iš viso parengta daugiau nei 800 investicinių projektų. Ignaliniečių pavyzdžiu pradėjo sekti ne viena savivaldybė. Rajono meras B. Ropė dar pareiškė, kad ateityje planuojama tvarkyti ir daugiabučių namų kiemus, taip pat realiai svarstoma, kad iš medžio drožlių būtų pradėta gaminti ir elektros energija. Po spaudos konferencijos Premjeras A. Butkevičius ir aplinkos ministras pasirašė savivaldybės garbės svečių knygoje, pasidžiaugdami, kad Ignalinoje sėkmingai vykdoma namų renovacija ir linkėdami merui ir jo komandai sėkmingai įgyvendinti numatytus strateginius planus ignaliniečių labui.

Beje, premjeras A. Butkevičius po spaudos konferencijos dar lankėsi socdemų partijos Ignalinos skyriaus būstinėje, kur papasakojo apie Lietuvos ekonominę bei politinę situaciją, daugpartinės Vyriausybės veiklą ir jos planus.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje