Skip to content

Ir į Švenčionių g. nutįs vandentiekis

Jonas BALTAKIS

Praėjusią savaitę UAB „Ignalinos vanduo“ ir UAB „Grundolita“ pasirašė sutartį dėl vandentiekio ir nuotekų valymo tinklų tiekimo Švenčionių g. Galimybę prie jų prisijungti turės 8 namai. Projekto vertė – 123,5 tūkst. Lt.

„Ši galimybė atsirado aglomeracijos projekte (Ignalina – Strigailiškis – Palūšė) sutaupius 140 tūkst. Lt. Anksčiau Švenčionių g. buvo jungiama į vykdomus projektus, bet vis išbraukiama. Darbai pradedami jau šiandien, o bus baigti kitų metų liepą. Tuomet vandentiekį ir nuotekas jau turės 98 proc. miesto gyventojų. Pagal Europos Sąjungos direktyvas, jas turi turėti ne mažiau kaip 95 proc. Tad visi darbai persikelia į kaimą, kur vandentiekį ir nuotekas turi dar tik 67 proc. gyventojų“, – sakė UAB „Ignalinos vanduo“ direktorius Valentinas Šimonis.

Į tuos 2 proc. mieste, kur dar nėra tinklų, įeina po kelis namus Ryto, Medžiotojų, Geležinkelio ir kitose gatvėse. Kadangi ES direktyva jau įvykdyta, vargu ar Europa duos pinigų vandentiekiui įrengti tose likusiose miesto „uodegose“. Jei duotų, tinklai pasiektų visus.

„Blogiausiu atveju yra galimybė tinklus prisijungti nuo artimiausios trasos, gyventojams susikoperavus. Vidutiniškai vienam namui prisijungti vandentiekį ir nuotekas atsieina apie 15 tūkst. Lt (1 m – 380 Lt)“, – pataria V. Šimonis.

Pasak jo, dar yra dvi bėdos – maža ir didelė. Maža – nutiesus tinklus, gyventojai dar vangiai prie jų jungiasi. Iki šiol projektai vykdyti keturiais etapais. Tik prie pirmojo (2005–2008 m.) projekto prisijungė jau visi. Prie antrojo projekto (2007–2013 m.) nuotekų vamzdžio dar neprisijungę 30 (terminas iki kitų metų balandžio). Prie trečiojo projekto nuotekų prisijungė 119, liko neprisijungę 499, prie vandentiekio neprisijungė 277 potencialūs vartotojai. Prie paskutinio aglomeracijos projekto 77 dar neprisijungė prie nuotekų, 67 – prie vandentiekio.                                                         

Didžioji bėda – reikia renovuoti senus vandentiekio ir nuotekų tinklus, kurie vis dažniau prakiūra. Bet tam reikia 34 mln. Lt. Iš jų tik pusę kompensuoja ES, o antra tiek (17 mln. Lt) reikia prisidėti pačiai įmonei. Iš kur juos paimti, kai įmonė ir šiandien dirba nuostolingai?

Sutartį dėl darbų Švenčionių g. pasirašė V. Šimonis ir UAB „Grundolita“ gen. direktorius Darius Stasiūnas.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here