Skip to content

Monetos – jau ne pinigai?

Vieni deda centą prie cento, saugodami šeimos biudžetą, o kiti, pasirodo, ne tai kad cento, bet ir metalinio lito pinigu nebelaiko. Jau ne pirmą kartą pasiekia mus naujienos, kad parduotuvėse pardavėjos nebenori imti centų. Šįkart gavome žinią iš N. Daugėliškio miestelio.

Pasirodo, pardavėja Svajonė atsisakė jaunam vaikinukui parduoti vaflių, nes jis jai davė 6 litus monetomis (3 Lt, kiti centais). „Nesuprantu, kas čia vyksta? Ką sau leidžia parduotuvių pardavėjos. Kaime nėra tiek daug įstaigų, kuriose atsiskaitoma pinigais, bet, tarkim, pašte mokėdami mokesčius žmonės ir 30–40 litų neša centais ir neteko girdėti, kad iš ko nors būtų nepaimti pinigai ir žmogus būtų išprašytas. Piniginėje turėjau ir popierinių pinigų, bet užsimanius vaflių, paprašiau, kad sūnus, važiuodamas į miestelį savo reikalais, nupirktų jų man, todėl daviau jam pinigų monetomis. Jis padavė pinigėlius pardavėjai Svajonei ir paprašė pasverti vaflių, o ji kategoriškai atsisakė parduoti, pareiškusi, kad pas ją ir taip daug „metalo“. Na, bala nematė. Gal būtų taip ir buvę, bet labai papiktino tai, jog sūnui išėjus, į parduotuvę užėjo jo pažįstamas, kuris taip pat pažėrė poniai Svajonei centus ir nusipirko skardinę alaus. Išeitų, jei žmogus perka alkoholį, tai centai tampa svarbūs ir reikalingi, o jei vafliukus, centai – ne pinigai? Man labai skaudu dėl tokio pardavėjos požiūrio į žmogų. Mes ateiname į parduotuvė pirkti, o ne išmaldos prašyti, tad būkite maloni ir patenkinkite mūsų norus. Tamsta už tai pinigus gaunate“, – piktinosi moteris (vardas redakcijai žinomas).

Nei pridėsi, nei atimsi. Logikos kaip ir mažoka šiame pardavėjos poelgyje, tačiau, galima būtų pabandyti interpretuoti. Greičiausiai ponia Svajonė mano, jog jei su centais „pravys“ duoną ar vafliukus perkantį žmogų, tai šis pravers piniginę ir, žinoma, ištrauks popierinį lituką, o jei „pravysi“ drebančiom rankom centus žeriantį alučio mėgėją – geresnio kliento su popieriniais litukais gali ir nebesulaukti.

AB „Imeda“ vadovas Vytautas Kajėnas apie Daugėliškio parduotuvėje dirbančios pardavėjos elgesį ne ką tegalėjo pasakyti. „Ačiū už šitą žinią, bet aš net nesupratu, kodėl taip atsitiko. Ji visai naujas žmogus pas mus, todėl negaliu net numanyti, kodėl ji tai pasielgė. Žinoma, viskas bus išsiaiškinta ir tikiuosi daugiau tai nebepasikartos. Atsiprašome parduotuvės klientų“, – kalbėjo V. Kajėnas.

Kaip minėjau, tai neretas atvejis, kai pardavėjos neima centų. Tai netoleruotina. Kartą Lietuvos banko atstovas per TV jau aiškino, kad monetos ar metaliniai litai – lygiaverčiai popieriniams banknotams pinigai ir juos privalu imti visur, kur tik pinigais atsiskaitoma. O gal tokioms pardavėjoms pasiųsti A. Valinską, kuris prieš beveik dešimtmetį gautą 15 000 Lt baudą į Mokesčių inspekciją atvežė baltais centais?..

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje