Skip to content

Apdovanoti gražiausių Lietuvos sodybų šeimininkai

MI informacija

Savaitgalį kaimo turizmo sodyboje „Karpynė“ (Raseinių r.) susirinko gražiausios 2013 m. Lietuvos sodybos konkurso nugalėtojai. Konkursą surengė UAB „Eternit Baltic“, už gražiausias sodybas buvo galima balsuoti interneto portale „Delfi“. Konkursą laimėjusi kaimo turizmo sodyba „Ievalaukis“ surinko daugiau nei pustrečio tūkstančio skaitytojų balsų.

Pirmąją vietą pelniusios „Ievalaukio“ (Jonalaukio k.) sodybos šeimininkas Romas Puišys tvirtina, kad gražiai lietuviškai sodybai svarbiau nei gėlių ar kitų puošmenų gausa yra visur jaučiama šeimininkų šiluma ir jų nuoširdžios pastangos kiek įmanoma geriau sutvarkyti kiekvieną kampelį.

R. Puišys nuoširdžiai pripažino, kad šis apdovanojimas jam reiškia labai daug: „Ne vienerius metus sunkiai dirbome ir palaikymas, įvertinimas iš šalies mums yra labai svarbus, jis skatina judėti į priekį. Anksčiau buvome apdovanoti už sėkmingiausią kaimo turizmo projektą, už ekologiją“.

Paklaustas, ar užtenka laiko pasigrožėti savo sodyba, p. Romas tvirtina, kad taip: „Sodybos puoselėjimas tapo gyvenimo būdu, nes mūsų darbas yra tarsi laisvalaikio pomėgis. Grožiuosi aplinka kaskart dirbdamas bet kurioje sodybos kertėje“.

Antrąją vietą laimėjo sodybos Akmenėje šeimininkai Aušra ir Arūnas Akulavičiai, trečiąją – sodyba „Upės vingis“ Užpaliuose, Utenos r. Prizininkai buvo apdovanoti garbės lentomis, kurios papuoš sodybas, ir modernaus dizaino lauko kepsninėmis.

Konkursą surengusios UAB „Eternit Baltic“ direktorius Gediminas Vaitkevičius tvirtina, kad pagrindinis konkurso tikslas buvo plėtoti lietuviškų sodybų kultūrą: „Gražios sodybos, kaip ir mūsų miškai, ežerai, Baltijos pajūris puošia Lietuvos peizažą. Labiausiai džiugina tai, kad Lietuvoje sodybų gražinimas plinta kaip gerasis virusas – viena išpuošta sodyba paskatina ir kitus kaimynus susitvarkyti savo aplinką ar bent pradėti svajoti apie atnaujintus namus, gražų kiemą“.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje