Skip to content

Policija pataria: įsirengti signalizaciją, apdrausti turtą, pasižymėti daiktus

MI informacija

Rajono policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus rūpintis savo turto saugumu: gyvenamajame būste pataria įsirengti signalizaciją ir apdrausti turimą turtą bei pasižymėti daiktus.

Daiktų žymėjimas – tai viena prevencijos priemonių apsaugoti turtą nuo ilgapirščių. Daiktai žymimi, siekiant sumažinti vagysčių ir išaiškinti kuo daugiau vertingų daiktų vagysčių. Nuo ilgapirščių pats žymėjimas vargiai gali apsaugoti daiktus, tačiau pareigūnai, sulaikę įtariamąjį vagyste ir pas jį radę svetimų daiktų, pagal numerius gali išsiaiškinti, kam jie priklauso. Žymėjimas ne tik padeda atrasti vogto daikto savininką, bet ir yra įrodymas teisme.

Galima žymėti visus vertingesnius ar brangesnius daiktus: televizorius, kompiuterius, vaizdo ir garso techniką, fotoaparatus, mobiliojo ryšio telefonus, automobilių magnetolas ir kt. Daiktai žymimi specialiu žymekliu ir yra matomi tik apšvietus specialiu prietaisu. Žymėjimo panaikinti negalima. Bandant ištrinti, lieka trynimo požymiai. Didesni metaliniai daiktai žymimi specialia graviravimo įranga. Šiuo prietaisu, gyventojų pageidavimu, pareigūnai dažniausiai žymi dviračius, motorolerius, įvairius įrankius ar prietaisus.

Daiktų žymėjimas policijoje yra nemokamas. Tai gali padaryti visi norintys. Asmuo, norintis pažymėti vertingus daiktus, turi pateikti asmens dokumentą. Pažymėti daiktai ir jų savininko duomenys užregistruojami, o daiktams suteikiami individualūs kodai.

PASIŽYMĖTI DAIKTĄ GALITE

Ignalinos rajono policijos komisariate, Vasario 16-osios g. 11, Ignalina, 7 kab.
Darbo dienomis – nuo 9 iki 16 val.
Pietų pertrauka – nuo 12 iki 12.45 val.
Išsamesnė informacija: tel.
8~610 24937, el. paštas – erika.luneckiene@policija.lt

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje