Skip to content

Pirmąjį šios žiemos egzaminą išlaikėme visi

Netikėtai atėjo žiema… Nors puikiai žinome, kad ji visada ateis, kaskart ji mus užklumpa netikėtai. Paradoksalu, bet labiausiai ta žiema netikėta būna ne vairuotojams, o pėstiesiems, kurie nepaisydami slidžios kelio dangos, kaip įprastai, išpėdina ant pėsčiųjų perėjos prieš pat automobilį, tarsi apsimesdami, kad jo nemato ir nerealiai skuba.

Kelininkai visada pasiruošę

Kad kelininkai ruošiasi žiemai, pastebėjome jau prieš beveik du mėnesius – pirmiausia nušienavo per vasarą užžėlusias pakeles. Paskui jau kalnuotesnėse vietovėse įrengė apsaugines pusnių stabdymo sienas. Na, o iškritus pirmam sniegui, slidesnėse vietose, prie sankryžų jau ir pabarstė smėlio-druskos mišinio. Kol kas, regis, žiema kelininkų neužklupo netikėtai. Pasak Ignalinos kelių tarnybos viršininko Vaiduolio Taraškevičiaus, žiemai pasiruošta, keliai, kaip ir įprasta, bus prižiūrimi pagal kiekvienam keliui nustatytą jo priežiūros lygį. Na, o išsiruošusiam į kelionę būtų pravartu apsilankyti Lietuvos automobilių kelių direkcijos interneto svetainėje ir pasižiūrėti, kokia kelių būklė ir situacija vietovėje ar pakeliui į ją, kur ketinėta vykti. Saugios žiemos!

Atsargiai! Pėstieji!

Ar tikrai elgiatės protingai, šokdami prieš automobilį? Nejau manote, kad jis jums lygiavertis priešininkas? Norite įrodyti savo pranašumą? Puiku, bet kaip jūsų sveikata? Jus partrenkusiam automobiliui greičiausiai nieko nenutiks, o štai jūs galite likti neįgalus visą gyvenimą. Sakote, atsakys vairuotojas. Atsakys, bet jums sveikatos niekas nesugrąžins.

Pagal Kelių eismo taisykles vairuotojai privalo praleisti pėsčiųjų perėja einančius pėsčiuosius, bet būkite sąžiningi ir prisipažinkite, kad dauguma jūsų elgiatės neįtikėtinai neprotingai ir sąmoningai siekiate, kad automobilio vairuotojas taptų nusikaltėliu. O jei draugiškai pamąstytume? Kas paprasčiau: ar jums, einančiam pėsčiomis, minutėlei stabtelėti, ar staiga sustabdyti kad ir 50 km/h greičiu važiuojantį automobilį. O dar įvertinus tai, jog būna slidi kelio danga, jo sustabdyti kartais tiesiog neįmanoma, kai jūs kuo ramiausiai eidami šaligatviu lygiagrečiai keliui staiga metatės ant pėsčiųjų perėjos. Ar tikrai visada elgiatės atsakingai?

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje