Skip to content

Kiaulių maro židinys – ant Lietuvos slenksčio

MI informacija

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Baltarusijos ir Rusijos žiniasklaidoje išplatinta neoficiali informacija apie įtarimus, kad Baltarusijoje nustatyti du nauji afrikinio kiaulių maro protrūkiai laukinėje faunoje Postavų rajone (Vitebsko sritis) ir Taločinsko rajone (Minsko sritis). Postavai visai šalia Lietuvos sienos, Postavų r. ribojasi su Ignalinos (nuo Dysnos upės ties Vosiūnais) ir Švenčionių r.

Pasak Rusijos žiniasklaidos, Minsko ir Vitebsko srityse afrikinio kiaulių maro židiniai įtarti patikrinus medžiotojų nušautus šernus. Neoficialiomis žiniomis, reaguodama į susidariusią situaciją, Baltarusijos veterinarijos tarnyba pradėjo naikinti šiuose regionuose laikomas kiaules.

VMVT primena, kad afrikinis kiaulių maras laukinėje faunoje – didžiulė grėsmė ir mūsų šalies kiaulių augintojams, ypač gyvenantiems pasienyje su Baltarusija, tai rimtas perspėjimas, kad būtina griežtai laikytis biosaugos reiklavimų.

Dėl neaiškios afrikinio kiaulių maro situacijos kaimyninėje valstybėje, Lietuvoje įvesta griežta veterinarinė kontrolė ir dezinfekcija pasienio veterinarijos postuose, apribota prekyba gyvomis kiaulėmis turgavietėse, draudžiama vežti jas į parodas. Be to, nustatyta buferinė zona pasienio ruože su Baltarusija, kurioje gyvenanatiems ūkininkams nurodyta paskersti kiaules, taip pat naudojami repelentai, stabdantys šernų migraciją iš Baltarusijos į Lietuvą.

VMVT nuolat vykdo afrikinio kiaulių maro stebėseną. Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištirti 5824 kiaulių ir 2419 sumedžiotų šernų mėginiai šiai ligai nustatyti. Visi tyrimų rezultatai buvo neigiami.

Kiaulių laikytojai visoje mūsų šalies teritorijoje turi būti budrūs ir elgtis atsakingai. Pastebėję ligos požymius, o medžiotojai radę kritusius šernus, privalo nedelsiant informuoti VMVT visą parą veikiančia nemokama tel. linija 8~800 40403 arba kreiptis tiesiogiai į teritorines valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybas, ar pranešti aptarnaujančiam privačiam veterinarijos gydytojui.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje