Skip to content

Krosnyse draudžiama deginti atliekas

MI informacija

Siekdami užkirsti kelią oro taršos pažeidimams, aplinkosaugininkai individualių namų gyventojams primena, kad draudžiama krosnyse deginti atliekas. Tai draudžia Aplinkos oro apsaugos įstatymo 20 str. 2 dalis. Už atliekų deginimą, nesilaikant įstatymuose ir kituose teisės aktuose nustatytų atmosferos apsaugos reikalavimų, Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatytos baudos: piliečiams – nuo 100 iki 200 litų ir pareigūnams – nuo 200 iki 400 litų. Siekiant patikrinti, kaip laikomasi šio reikalavimo, rengiama akcija „Kaminukas“, kuri vyks nuo gruodžio 9 d.

Akcijos metu bus tikrinamos katilinės, įvairaus kuro katilai ir iš jų išmetamų teršalų koncentracijos į aplinkos orą. Informaciją apie pastebėtus pažeidimus galite teikti ir už akcijos organizavimą atsakingi mūsų rajone yra rajono agentūros vedėjas Petras Kazakevičius, tel. 8~686 32925.

Gyventojai turėtų nepamiršti, kad ypač pavojinga deginti plastikinę tarą, gumą, užterštą (pvz., impregnuotą) medieną, senus baldus, rūbus, batus ir cheminėmis medžiagomis užterštus audinius ar pakuotes. Privačių namų kvartaluose, deginant nekokybišką kurą ar atliekas, į aplinkos orą patenka didelės kenksmingų medžiagų koncentracijos (sieros, azoto junginiai, anglies monoksidas ir pan.).

Pavojingiausios žmonių sveikatai yra smulkios, nematomos kietosios dalelės, kurios ne sulaikomos viršutiniuose kvėpavimo takuose, o prasiskverbia į žmogaus organizmą.

Pagrindinės kietojo kuro rūšys, tinkamos kūrenti, yra natūrali mediena (malkos), anglys ir durpės. Siūloma, kai yra silpnas, nepalankus teršalams sklaidytis vėjas, esant galimybei, rinktis dujinį šildymą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje