Skip to content

Ir sutvisko gruodžio skliaute talentų žvaigždelės

– Sako, gimsta žmogus – įsižiebia nauja žvaigždė… Pažvelgus į žvaigždėtą dangų iš tikro patiki – šitiek žvaigždžių žvaigždelių – mirga, raibuliuoja, mirksi… Ir visos skirtingos – mažesnės, didesnės, vos įžiūrimos ir labai ryškios – visai kaip ir žmonės. Bet, žinot ką pastebėjau, nuolat žvelgdamas į žvaigždes? Ogi tai, kad kartais visos mažos ir neryškios žvaigždelės, net pačios mažytėliausios, vieną dieną gali imti ir sužibti taip ryškiai, taip skaisčiai, kad nustelbs net pirmo ryškumo žvaigždes. Ir tai įvyksta todėl, kad kiekvienoje žvaigždėje slypi didelė ir galinga ugnis. Tereikia mažiausios kibirkšties ar palankaus vėjelio dvelktelėjimo ir ji gali taip ryškiai įsižiebti, kaip dar niekada. Taip ir žmonės, kiekviename slypi didelė jėga, tereikia mažiausio postūmio, palankiai susiklosčiusių aplinkybių ar protingo mokytojo šalia – ir jis tampa didesnis už kitus. Kasmet mus nustebina vis naujos ir naujos suspindusios žvaigždelės skliaute, kaip ir vis nauji ir nauji žmonės, atradę save vienoje ar kitoje srityje ir tapę didesni ir ryškesni už kitus. Tai – mūsų jaunieji talentai, – šiais žodžiais renginio vedėjas žvaigždūnas Eimantas pradėjo jaunųjų talentų apdovanojimo ceremoniją.

Tuos, kurių žvaigždelės šiemet suspindo ryškiau, pasveikino rajono meras Bronis Ropė ir šio konkurso krikšto mama, renginio sumanytoja, rajono Vaikų teisių apsaugos tarnybos vedėja Danutė Ropienė. Jie sveikino talentų konkurso finalininkus, linkėdami, kad nė viena šiemet įsižiebusi talento žvaigždutė neužgestų, o ateityje sužibėtų pirmo ryškio žvaigždėmis.

Vicemeras Henrikas Šiaudinis vadovavo komisijai, atrinkusiai pačius talengingiausius. Jis sakė, kad komisijai teko rinkti ne kartą, svarstyti, ginčytis, kol atrinko tuos pačius šauniausius visom prasmėm talentus.

Kai kurie jų savo sugebėjimus parodė visiems. Dainavo Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklos auklėtinė Gabrielė Zabulytė, pasaką Didžiasalio krašto tarme paporino pasakorius, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivis Algirdas Pauliukėnas, griežė jaunoji smuikininkė, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos mokeleivė Monika Sapiegaitė. Daugelis nominantų, iš mero ir vicemero rankų gavę padėkos raštus, talento ženklą – „Pelėdžiuko“ statulėlę ir didelį minkštą žaislą – arkliuką (kitų metų simbolį), atsakė ir į vedėjo Eimanto klausimus. Daugumai gal tai buvo pirmas viešas interviu.

Išdalinus visus „pelėdžiukus“, paskatinamaisiais prizais, kuriuos įsteigė rėmėjai, apdovanoti dar keturi talentingi vaikai, neprasibrovę į dvidešimtuką. Dovanų gavo Silvija Misiūtė (Didžiasalio „Ryto“ gimnazija), Rūta Ragaišytė (Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija), Renata Artimavičiūtė (Ignalinos gimnazija) ir Dovydas Cicėnas (N. Daugėliškio vidurinė mokykla). „Mūsų Ignalinos“ prizas (albumas „Kuriame patys“ ir laikraščio prenumerata visiems 2014 m.) atiteko Rūtai.

Vaikų teisių apsaugos savaitės metu (lapkritį) savivaldybėje vyko N. Daugėliškio vaikų globos namų globotinių darbelių paroda. Savivaldybės darbuotojai ir lankytojai ilgai žavėjosi gražiais vaikų kūrinėliais. Už originaliausius darbelius šių globos namų auklėtinės Eglė ir Rūta Jasinskaitės bei Auksė Kurzajeva apdovanotos minkštais žaislais.

Renginio pabaigoje šių metų talentams linkėta, kad niekada jų talentų priešu netaptų tinginystė, visada į priekį teveda nenustygstantis Jo didenybė smalsumas, davęs pasauliui didžiuosius išradėjus, menininkus ir mokslininkus. Tegul gauti pelėdžiukai virsta didelėmis protingomis pelėdomis, o dangaus skliaute teįsižiebia visiems matomos talentų žvaigždės.

Šių metų talentų apdovanojimų šventė baigėsi Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos instrumentinio kolektyvo (vad. V. Panavas) sugrota kalėdine melodija ir bendra nuotrauka.

Autoriaus nuotr.

 

2013 m. jaunieji rajono talentai

1. Žilvinas Puodžius, Dūkšto vidurinės mokylos moksleivis, matematikos olimpiados nugalėtojas, daugelio konkursų dalyvis.

2. Gintarė Kapliukaitė, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivė, vokiečių, biologijos, chemijos olimpiadų nugalėtoja.

3. Algirdas Pauliukėnas, Didžiasalio „Ryto“ gimnazijos moksleivis, respublikinio konkurso „Tramtatulis“ laureatas.

4. Agnė Ropytė, N. Daugėliškio vidurinės mokyklos moksleivė, tarptautinio jaunimo epistolinio rašinio konkurso nacionalinio etapo prizininkė.

5. Gabrielė Zabulytė, „Šaltinėlio“ mokyklos auklėtinė, respublikinio konkurso „Tramtatulis“ laureatė.

6. Monika Sapiegaitė, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos moksleivė, tarptautinio Sauliaus Sondeckio jaunųjų atlikėjų konkurso diplomantė.

7. Goda Oškinytė, Ignalinos Miko Petrausko musikos mokyklos moksleivė, tarptautinio jaunųjų atlikėjų konkurso laureatė.

8. Vesta Cicėnaitė, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos moksleivė, tarptautinio jaunųjų atlikėjų konkurso laureatė.

9. Dovilė Malinauskaitė, Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos moksleivė, respublikinio jaunųjų atlikėjų konkurso II turo nugalėtoja, dviejų respublikinių konkursų laureatė.

10. Goda Juršėnaitė, Ignalinos Česlovo kudabos progimnazijos moksleivė, respublikinio mokinių gebėjimo konkurso „Lietuvos gamtininkas“ prizininkė.

11. Gytis Bečalis, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos moksleivis, regioninio Lietuvos akordeonistų konkurso nugalėtojas.

12. Matas Kovalevskis, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos moksleivis, tarptautinio jaunųjų atlikėjų konkurso laureatas, daugelio konkursų ir olimpiadų dalyvis.

13. Samanta Golubickaitė, Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazijos moksleivė, respublikinio dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ prizininkė, įvairių konkursų dalyvė.

14. Gabrielius Bielinis, Vidiškių gimnazijos moksleivis, rajoninių fizikos, biologijos olimpiadų laimėtojas.

15. Aurimas Garnevičius, Vidiškių gimnazijos moksleivis, rajoninių fizikos, kompiuterinių piešinių konkursų nugalėtojas.

16. Dovilė Patiejūnaitė, Ignalinos gimnazijos moksleivė, respublikinio mokinių gebėjimų konkurso „Lietuvos gamtininkas“ prizinės vietos laimėtoja, kitų konkursų dalyvė.

17. Justina Grigeliūnaitė, Ignalinos gimnazijos moksleivė, respublikinio jaunųjų filologų konkurso prizininkė, rajoninio ir regioninio meninio skaitymo konkurso laimėtoja.

18. Ieva Aškelėnaitė, Ignalinos gimnazijos moksleivė, respublikinio dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ prizininkė, rajoninės dailės olimpiados laimėtoja, daugelio konkursų dalyvė.

19. Aivaras Baranauskas, Ignalinos gimnazijos moksleivis, rajoninių matematikos, fizikos, informatikos olimpiadų nugalėtojas, kitų olimpiadų dalyvis.

20. Giedrius Pakalka, Ignalinos gimnazijos moksleivis, nacionalinio diktanto konkurso, respublikinių gamtos mokslų bei geografijos olimpiadų prizininkas, projekto „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ finalo nugalėtojas, rajoninių olimpiadų laimėtojas.

SVEIKINAME!

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje