Skip to content

Elektros energijos lengvata 2014 m. išlieka nepakitusi

MI informacija

Paskutinėmis 2013 m. dienomis mūsų regioną apskriejo naujiena apie elektros energijos lengvatą, kuria galėsime naudotis ir šiais metais. Buvusios 40 proc. lengvatos išsaugojimas yra tikrai gera žinia kiekvienai šeimai ir svarbus veiksnys, didinantis Ignalinos krašto bei viso regiono patrauklumą. Tuo klausimu savivaldybė daug dirbo, ne kartą kreiptasi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, kitas institucijas, aiškintos neigiamas lengvatos panaikinimo pasekmės ir galų gale pasiektas rezultatas.

2013 m. rugsėjo 26 d. vykusiame Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo vienbalsiai pritarta kreipimuisi „Dėl elektros energijos lengvatų Ignalinos AE regione“. Kreipimesi prašoma 2014 m. nesumažinti ir įstatymu taikyti tą pačią lengvatą kaip 2013 m. – 40 proc. mažesnį elektros energijos tarifą Ignalinos AE regiono gyventojams, šią lengvatą paliekant iki visiškos branduolinės grėsmės nebuvimo konstatavimo. Pagrindiniai argumentai: vis dar egzistuojanti psichologinė ir  fizinė grėsmė branduolinių avarijų atveju, didelis regiono gyventojų nedarbas ir gaunamos mažos pajamos, turizmo plėtrą ir investicijas stabdantis jėgainės sukurtas neigiamas krašto įvaizdis bei naujas socialinis  diskomfortas dėl radioaktyvių atliekų laidojimo  procesų. Visi posėdyje dalyvavę tarybos nariai kreipimąsi pasirašė ir jis buvo išsiųstas Lietuvos Respublikos Vyriausybei, Energetikos ministerijai bei Seimo nariams Šarūnui Biručiui ir  Algimantui Dumbravai.

Gruodžio 18 d. vykusiame Vyriausybės posėdyje, dalyvaujant Seimo nariui A. Dumbravai bei Ignalinos ir Visagino merams, buvo nuspręsta Ignalinos AE regione palikti 40 proc. elektros lengvatą 2014 m. Pagal Vyriausybės nutarimą iki 2012 m. gruodžio 31 d. buvo taikoma 50 proc. lengvata, 2013 metais – 40 proc., o 2014 m. ji  turėjusi būti 30 proc.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here