Skip to content

Naujuosius Arklio metus paskelbė… žirgas

Nelabai nustebtume ir net neįsižeistume, jei kas nors pasakytų, kad kai kas dar neatsigavo po švenčių. Taip mąstyti tradiciška, žinant, kad dauguma žmonių per šventes skęsta alkoholio jūroje. Sąžiningai prisiekiame, kad alkoholis čia niekuo dėtas – Naujieji pasitikti labai mieloje draugijoje, šviesiai ir blaiviai, o šis pasakojimas tikrai neišgalvotas ir nesusapnuotas delyro metu.

„Močiute, močiute, pas tave Naujieji atėjo!“, – sausio 1 d. pavakarę šaukė Nijolės Lašinskienės, gyvenančios Linkmenų miestelyje, anūkai. Moteris pasakoja iškart nekreipusi didelio dėmesio, nes tuo metu žiūrėjusi kažkokią laidą per TV, o anūkai kituose kambariuose žaidė prie kompiuterių, tad pamanė, kaip išdykaudami pokštauja ir tiek. Mažieji nesiliovė šūkavę ir pradėjo vienas per kitą lipti prie lango. Ponia Nijolė neiškentusi nuėjo pasižiūrėti, ką jie ten sugalvojo. „Nustėrau ir pati. Kieme prie pat verandos stovi žirgas ir rupšnoja ant obels tebekabančius obuolius. Kas nors pasakytų – nepatikėčiau. Dabar supratau, kodėl anūkai šaukė, kad pas močiutę Naujieji atėjo. Norėjau įsiamžinti su tuo gražuoliu, bet anūkai rėkaudami ir džiaugdamiesi jį nubaidė“, – naujametį nuotykį pasakoja linkmeniškė.

Labai įspūdinga ir net romantiška, bet čia ne mistika ir ne stebuklai, o… Nijolės kaimynų Marytės ir Jono žirgas. Vakare Ponas Jonas šėrė gyvulius, o žirgas sumanė pasivaikščioti ir atėjo pas kaimynus obuoliukų. Smagus ir linksmas nuotykis, įspūdingai pradėjęs linkmeniškių Naujuosius – Arklio metus!

Marytė su Jonu augina dar vieną žirgą Mustangą ir kumelę, bet tik šis vienas sugalvojo išeiti pasivaikščioti pirmąją Naujųjų metų dieną.

Autorės nuotr.

Žirgą pirmasis pamatė gimnazistas Marius Raginis Gražuolis Žaibas su šeimininke Maryte ir mylima kaimyne Nijole, jos šeimai įspūdingai paskelbęs apie Naujuosius metus

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje