Skip to content

Pagerbti geriausi rajono ūkininkai

MI informacija

Šiūlėnuose vyko projekto „Gerais darbais garsiname savo kraštą“ šventinis renginys. Buvo apžvelgta Lietuvos ūkininkų sąjungos (LŪS) Ignalinos skyriaus veikla, pasveikinti konkurso „Metų ūkis 2013“ nugalėtojai.

Šventėje dalyvavo rajono mero pavaduotojas Henrikas Šiaudinis, Socialinės paramos ir kaimo reikalų skyriaus vedėja Natalija Truchina, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Ignalinos skyriaus vadovas Hendrichas Boguška, Naujojo Daugėliškio ir Ceikinių seniūnai Juozas Paukštė ir Juozas Velička, taip pat savivaldybės tarybos, ūkininkų sąjungos atstovai, ūkininkams paslaugas teikiančių įmonių vadovai.

Renginio dalyvius pasveikino mero pavaduotojas H. Šiaudinis. Jis pasidžiaugė ūkininkų pasiekimais, jų aktyvumu, dėkojo už sunkų darbą ir gražų pavyzdį visuomenei. Ūkininkams linkėta gerų derlingų metų, sveikatos ir pasisekimo. Ūkininkams linkėjimus išsakė bei jiems svarbius klausimus aptarė ir kiti renginio svečiai.

Kalbėdama apie ūkininkų džiaugsmus ir problemas, LŪS Ignalinos skyriaus pirmininkė Marijona Lukaševičienė sakė, kad vis dar neaiškios Bendrosios žemės ūkio politikos 2014–2020 m. perspektyvos. „Paskutiniais metais nuosekliai siekėme tikslo – padidinti tiesiogines išmokas Lietuvos žemdirbiams, priartinti jų rėmimo lygį prie senųjų ES šalių narių. Tą akmenį, dirbant išvien visiems kartu, pavyko šiek tiek pajudinti, nors tikslo dar nepasiekėme. 2013 m. vasario 7–8 d. Europos Sąjungos Vadovų Tarybos nutarimu mums pažadėtas didesnis tiesioginių išmokų vokas, tačiau Lietuvai sumažintos lėšos, skiriamos kaimo plėtrai. ES institucijoms prabilus apie galimą leidimą šalims narėms tam tikrą procentą lėšų perkelti iš vieno ramsčio į kitą, iškilo labai rimta problema…“, – kalbėjo M. Lukaševičienė.

Apžvelgusi paramos gavimo, žemės pardavimo, melioracijos ir kitus aktualius ūkininkams klausimus, pateikusi svarbias naujienas, pirmininkė pasidžiaugė gražiu bendradarbiavimu su savivaldybe, Žemės ūkio skyriumi, kitomis ūkininkais besirūpinančiomis institucijomis. Pažymėta, kad mūsų rajonas vienintelis Lietuvoje, kur ūkininkams kompensuojamas žemės mokestis. Ūkininkams šiais metais linkėta tvirtybės, sėkmės ir gražių svajonių.

Antroji renginio dalis skirta geriausių ūkininkų pagerbimui. Konkursą „Metų ūkis“ Lietuvos ūkininkų sąjunga šiemet organizavo jau 20-ąjį kartą. Tai bene ilgiausias tradicijas turintis konkursas, kuris per tiek metų šiek tiek kito savo forma, tačiau esminiai dalykai išliko tie patys. Pirmasis konkursas įvyko 1994 m. Jame galėjo dalyvauti LŪS nariai, turintys ne mažiau kaip 10 ha žemės. Šio reikalavimo jau senai nebelikę ir šiandien svarbiausia, kad ūkis per pastaruosius metus būtų padaręs realią pažangą ir įvertintas pagal konkurso nuostatus.

Mero Bronio Ropės pasirašyti padėkos raštai ir savivaldybės dovanos įteikti trims rajono ūkininkų šeimoms, kurių ūkiai konkurse buvo geriausiai įvertinti. Pasveikinti „Metų ūkis 2013“ nugalėtojai Alė ir Albinas Smagurauskai iš Kančiogino kaimo, Elena ir Vladimiras Bezrodnai iš Lukošiškės bei trečiąją vietą užėmę Valė ir Josifas Kurkianecai iš Rameikų kaimo. Ūkininkų sąjunga taip pat buvo paruošusi dovanų – ūkininkams užrišo gražias austas juostas bei dovanojo tautodailininko Raimondo Žievio iškaltus suvenyrus.

Vėliau visi pakviesti pabendrauti ir pasilinksminti šventinėje vakaronėje. Skambėjo Gintauto Juodagalvio atliekamos dainos, o šaunios Šiūlėnų šeimininkės pasistengė ir pasirūpino gardžiomis vaišėmis. Ūkininkai metus pasitiko linksmai.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje