Skip to content

Akistata su samurajų kardu

Mamertas KRAPAUSKAS

Neseniai Ignalinoje jau antrą kartą vyko Lietuvos karatė akademijos dalyvių seminaras, kurį surengė fudokan karatė asociacija, vadovaujama jos prezidento Ryčio Bublevičiaus. Ignalinoje jau keliolika metų veikia kyokushin karatė „Yoko“ klubas, įkurtas Ričardo Trimonio, kuriame savo meistriškumą kasmet ugdo vaikai ir vyresniojo amžiaus dalyviai. Kai kurie iš jų sėkmingai dalyvauja įvairaus lygio respublikinėse bei tarptautinėse varžybose, pelnydami įvairių spalvų medalius. Ši Rytų kovos menų sporto šaka yra gerai pažįstama ignaliniečiams, o fudokan karatė pas mus nėra vystoma, nors jos viena nuo kitos ir nedaug kuo skiriasi.

Todėl fudokan karatė dalyvių treniruočių stovykla eilinį kartą sukėlė didelį susidomėjimą. Jį dar labiau sustiprino ne tik stovyklos dalyvių, bet ir ignaliniečių pirmoji pažintis su natūraliu koviniu samurajų kardu, kurį neretai matome japonų kino filmuose. Šįkart į Ignaliną kardą atvežęs vilnietis Andrius pasakojo, kad šis kovinis ginklas – nacionalinė Japonijos vertybė, apipinta įvairiausiomis legendomis. Tai unikalus ir nepaprasto tvirtumo ginklas, kuriuo įveikiami priešininkų šarvai. Pati kardo gamyba tęsiasi keletą mėnesių, kurią nuo XII a. atlieka patyrę meistrai. Sudėtinga kardo grūdinimo bei šlifavimo procedūra. Svečias iš Vilniaus teigė, kad šiuo ginklu susidomėjo jau prieš keletą metų ir į Lietuvą jį atsivežė dar 2008 m., apsilankęs pas daugelį kardo savininkų ir paklojęs nemažą eurų sumą. Tai vienintelis toks ginklas Lietuvoje, jis saugomas privačiame muziejuje.

Po pažinties su šiuo samurajų ginklu, vykusiame Lietuvos karatė akademijos dalyvių seminare dalyvavo ir Ignalinos kyokushin karatė „Yoko“ klubo senbuviai, juodojo diržo savininkai – rajono policijos komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas ir Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos Ignalinos radiolokacinio skyriaus pareigūnas, 2 dano meistras Andrius Gudonis, kuris seminaro dalyviams pademonstravo kyokushin karatė stiliaus privalumus.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here