Skip to content

Ministras sumažino antstolių „apetitą“

MI informacija

Teisingumo ministras Juozas Bernatonis patvirtino naujas Sprendimų vykdymo instrukcijos nuostatas, kurios nustato naują ir supaprastintą iki 200 litų dydžio skolų išieškojimo procesą, ženkliai sumažinantį vykdymo išlaidas, išieškant mažas skolas iš dešimčių tūkstančių Lietuvos gyventojų.

„Kiekvienais metais antstoliams pateikiama vykdyti per 120 tūkst. vykdomųjų dokumentų, kuriuose išieškomos mažesnės negu 200 litų dydžio sumos, todėl nauji pakeitimai yra tikras palengvinimas dešimtims tūkstančių skolininkų. Šį klausimą nesėkmingai bandyta spręsti nuo 2007 m., todėl džiaugiuosi, kad jį pagaliau pavyko sureguliuoti“, – pažymi J. Bernatonis.

Naujos Sprendimų vykdymo instrukcijos nuostatos nustato, kad iki 200 litų dydžio skolų išieškojimas 30 dienų bus vykdomas tik iš skolininko banko sąskaitoje esančių skolininko lėšų ir bus skaičiuojamos tik pašto ir būtinos vykdymo išlaidos, kurios išieškojimuose iki 10 litų sudaro 30 litų, išieškojimuose nuo 10 iki 50 litų – 40 litų ir išieškojimuose nuo 50 iki 200 litų – 50 litų.

J. Bernatonis pabrėžia, kad nuo šiol išieškodami mažesnes negu 200 litų dydžio skolas per 30 dienų laikotarpį antstoliai nebegalės reikalauti papildomų vykdymo išlaidų ir atlygio antstoliui.

Teisingumo ministerija nuolat gaudavo asmenų skundus, kad, net ir esant apribojimams, išieškant nedideles sumas antstolių priskaičiuotos vykdymo išlaidos viršija jas iki keleto kartų, pvz.: išieškant skolą nuo 10 iki 50 litų, vykdymo išlaidos siekdavo 170 litų, o išieškant skolas nuo 50 iki 200 litų, vykdymo išlaidos siekdavo ir 300 litų.

Naujos Sprendimų vykdymo instrukcijos nuostatos mažų skolų išieškojimo išlaidas sumažins 3–4 kartus, tačiau pažymėtina, kad naujoji vykdymo išlaidų apskaičiavimo ir išieškojimo tvarka galios tik tuo atveju, jeigu skolą, būtinas vykdymo išlaidas ir pašto išlaidas skolininkas sumokės per raginime nustatytą terminą arba skolą, būtinas vykdymo išlaidas ir pašto išlaidas per 30 dienų išieškos antstolis iš skolininko banko sąskaitoje esančių lėšų.

Jeigu nurodytų sumų nesumokės skolininkas ir per 30 dienų neišieškos antstolis iš banko sąskaitoje esančių lėšų, antstolis galės taikyti visas Civilinio proceso kodekse numatytas priverstinio vykdymo priemones, taip pat bus skaičiuojamos visos Sprendimų vykdymo instrukcijoje nustatytos vykdymo išlaidos, įskaitant papildomas vykdymo išlaidas už atskirų veiksmų atlikimą ir atlygį antstoliui už sprendimo įvykdymą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje