Skip to content

„Dainų dainelė“ Visagine stebino ir žavėjo

MI informacija

Sausio 16 d. Visagine vyko „Dainų dainelė 2014“ konkurso zoninis etapas. Jame dalyvavo Ignalinos, Švenčionių, Utenos ir Visagino savivaldybių atstovai. Visagino Č. Sasnausko menų mokykla sutiko svečius ir dalyvius pasipuošusi dailiomis ir spalvingomis dekoracijomis, įžengus pro duris mus pasitiko šventiškai nusiteikę mokymo įstaigos pedagogai bei darbuotojai. Iš karto visi buvo aprūpinti renginio programėlėmis, kiekvienas dalyvis pasipuošė „Dainų dainelė 2014“ emblema, koncertuojančių laukė atskiros klasės, kuriose jie galėjo pasiruošti pasirodymams – parepetuoti, pasistiprinti, persirengti ir pasipuošti. Renginio koordinatorė – Visagino Česlovo Sasnausko menų mokyklos direktorė Česlava Pimpienė – pasitiko visus nepaprastai nuoširdžiai ir šiltai, iškilmingai pasveikino konkurso dalyvius, svečius, žiūrovus ir garbiąją komisiją.

Ją sudarė šalyje ir pasaulyje garsūs solistai – operos primadona prof. Irena Milkevičiūtė bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorius, operos solistas, komisijos pirmininkas Virgilijus Noreika, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos gabių vaikų centro skyriaus vedėjas Žilvinas Meškuotis, Utenos muzikos mokyklos direktorius Arūnas Katinas, Švenčionių muzikos mokyklos pedagogė Lilija Girulskienė, Ignalinos M. Petrausko muzikos mokyklos direktorė Birutė Paukštienė, Visagino Č. Sasnausko menų mokyklos direktorė Č. Pimpienė.

Šiame etape kiekvienai rajono savivaldybei atstovavo išrinktieji, kurie, laimėję zoninį etapą, atstovaus rajonui šalies etape, kuris bus transliuojamas per nacionalinę LRT televiziją: Ignalinos savivaldybė – 5 pasirodymai, Švenčionių – 4 pasirodymai, Utenos – 6 pasirodymai, Visagino – 21 pasirodymas, iš jų net 14 pasirodymų paruošė mokytoja ekspertė Vita Pimpienė ir koncertmeisteris Edgar Petrinko. Tarp šių Visagino mokinių ir mūsų vaikai – Melika Rakauskaitė, Ignė Spulytė, Kipras Skrebutėnas ir Simona Skrebutėnaitė. Iš viso tą dieną koncertavo 105 dalyviai, kuriuos paruošė 17 vadovų ir akompanavo 13 koncertmeisterių. Konkursas, prasidėjęs 10 val. ryto, baigėsi tik 18 val. vakare. Komisijos pirmininkas V. Noreika tarė baigiamąjį žodį, pasidžiaugė tokiu dideliu konkursantų skaičiumi, jų pasirodymų gražumu ir, tikėdamasis pačių geriausių rezultatų, palinkėjo visiems dainorėliams sėkmės ateityje.

Be jokios abejonės, Visagino menų mokyklos dalyvių skaičius pribloškė ne tik visko mačiusią komisiją, bet ir svečius, taip pat paglostė gabių pedagogų širdis, kad jų pastangos nenuėjo veltui. Visagino Č. Sasnausko menų mokykla neseniai atšventė savo 35-erių metų jubiliejų. Buvome pakviesti stebėti šio iškilmingo koncerto, kadangi mūsų vaikai mokosi šioje menų mokykloje. Kiek talentingų pedagogų išvydome! Kiek gražių emocijų jie mums dovanojo! Kiekvienas pasirodymas buvo vertas jei ne pasaulinės, tai bent jau respublikinės scenos, – tai profesionalumas kalbėjo pats už save. Talentingi pedagogai dovanojo mums nuostabią šventę. Ačiū Jiems.

Mūsų širdis taip pat paglostė šios mokyklos pedagogų atsidavimas savo darbui. Šiam konkursui vien tik Visagino menų mokykla paruošė 33 pasirodymus, iš kurių buvo atrinktas 21 pasirodymas III etapui. Įspūdingi rezultatai verčia susimąstyti kiekvieną – tiek komisijos narį, tiek žiūrovą. Visi žinome, kad mokymo įstaiga yra paslaugų teikėjas, žinome, kad paslaugos būna kokybiškos arba nekokybiškos. Paslaugas teikia ne vienas tiekėjas. Mes, tėvai, esame paslaugų gavėjai, turintys teisę laisvai pasirinkti paslaugas ten, kur mes norime ir pas ką norime Norėdami gauti paslaugą (papildomas ugdymas) mes, tėvai, už ją mokame tam tikrą, šiuo atveju – mokyklos nustatytą, mokestį, o paslaugos teikėjas įsipreigoja suteikti mums ją. Galime neabejodami patvirtinti ir nuoširdžiai pasidžiaugti, kad radome tokią mokyklą savo vaikams, kurioje teikiamos itin kokybiškos paslaugos, kur dėmesys mokiniui, jo gabumams, jo asmenybei – pirmoje vietoje. Mokinys čia jaučiasi gerbiamas, reikalingas, suprastas, paglostytas, paskatintas – čia jis jaučiasi labai gerai. Čia mokytojas dirba vaiko labui, o tėvai džiaugiasi vaiko pasiekimais. Simona Skrebutėnaitė, atėjusi į šią mokyklą, po pusės metų tapo „Dainų dainelė 2012“ laureate. Rezultatai kalba patys už save.

Esame laimingi, nes mūsų vaikai pakliuvo į geras rankas – jie gali save investuoti šiame nepaprasto skambesio muzikos, šokio, teatro ir dailės pasaulyje. Esame tikri, kad mūsų vaikų šioje mokykloje nepavadins netalentingais, esame įsitikinę, kad pedagogai supranta savo darbo specifiką – tai rodo mūsų vaikų pasiekimai tarptautiniuose ir respublikiniuose dainavimo konkursuose. Šios mokyklos pedagogai parengė ne vieną ir ne du „Dainų dainelės“ konkurso laureatus. Menų mokyklos auklėtiniai sėkmingai baigė dainavimo studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje – O. Kolobovaitė, L. Gurina, I. Bulanova. Šiuo metu Akademijoje studijas tęsia – E. Davidovičius, J. Kazėnaitė, E. Klimaitė, L. Labogaitė, P. K. Mačerauskaitė, M. Pogrebniak, V. Pak. Šios mokyklos absolventės, operos solistės L. Gurina, O. Peretyatko, K. Tretjakova, sėkmingai koncertuoja didžiosiose Europos scenose. Beje, daugumai šių gabių vaikų savo talentą padėjo atskleisti šios mokyklos pedagogė ekspertė Vita Pimpienė, už savo profesinius nuopelnus verta atskiro straipsnio. Šios pedagogės mokiniai garsina jos bei Visagino menų mokyklos vardą ne tik respublikoje bet ir pasaulyje.

Nenustebkite, gerbiami skaitytojai, jei Visagino garbę „Dainų dainelė 2014“ finale gins keturi ignaliniečiai, nes jie jau dabar garsina Ignalinos vardą. Jie – ignaliniečiai, dainuojantys Visagine. Juk nesvarbu, kokioje komandoje žaidi – svarbu, kas tu esi. Visagino menų mokyklos mokytojas ar mokykla neatima mokinio kilmės – ar jis būtų iš Dūkšto, Zablatiškės, Ignalinos ar Zarasų, jis vienodai svarbus šioje mokykloje, nes pedagogo pirmoji pareiga – padėti tam, kuris kreipiasi į jį pagalbos. Juk A. Sabonis, žaisdamas krepšinį Amerikoje, netapo amerikiečiu – jis garsino savo gimtinę. Nenustebkite, bet palaikykite – jie tikrai verti Jūsų palaikymo. Argi kalti vaikai, kai suaugę savo ambicijomis bando griauti jų ateitį? Tik dievobaimingi suaugę pamiršo, kad vaikų skriausti nevalia…

Mūsų vaikai visuomet pasiruošę džiuginti Jus savo balsais! Laukime rezultatų, žiūrėkime per nacionalinę LRT televiziją „Dainų dainelė 2014“ konkurso transliavimą vasarį, palaikykime visus ignaliniečius dainorėlius ir džiaukimės jų gražiais pasirodymais. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje