Skip to content

Nusipelnė gyventi brangiau?

Mamertas KRAPAUSKAS

Neseniai į MI redakciją užėjęs ignalinietis Ričardas Nalivaika, gyvenantis Švenčionių gatvėje, supažindino su netikėtai gautu šokiruojančio turinio raštu iš AB „Lietuvos geležinkeliai“, kurį pasirašęs šios bendrovės infastruktūros filialo Abonentinio centro viršininkas Šarūnas Turauskas informavo, kad bendrovės vadovybės sprendimu nuo vasario 1 d. įsigalios nauja elektros kaina – 0,4878 lito už kilovatvalandę su PVM ir ji bus pradėta taikyti jau kovo mėnesį. Kaip žinia, nuo sausio 1 d. elektros kaina rajono gyventojams yra 28,5 ct/kWh.

Pasak ignaliniečio, panašius raštus gavo ne jis vienas, bet dar kelių ne tik Švenčionių, bet ir Geležinkelio, Ežero bei Gavaičio gatvių namų gyventojai. Tokia žinia jiems nesuprantama, nes iki šiol už elektros energiją jie mokėjo tokią pat kainą, kaip ir kiti rajono ir miesto gyventojai, nes pagal Vyriausybės nutarimą, Ignalinos AE regione, taigi ir mūsų rajone, kaip ir Zarasuose bei Visagine, yra taikoma 40 proc. nuolaida.

Kai redakcija kreipėsi į LESTO Ignalinos tarnybą, norėdama išsiaiškinti, kodėl taip atsitiko, jos darbuotojai pasiūlė kreiptis į LESTO atstovą ryšiams su visuomene Ernestą Naprį, kuris galėtų paaiškinti susidariusią situaciją. Pastarasis paaiškino, kad dar nuo tarybinių laikų grupė minėtų gatvių gyventojų naudojosi ne LESTO elektros tiekimo, o Lietuvos geležinkelio nutiestomis linijomis, todėl kitos įmonės taikomų kainų paveikti negali. Gyventojai, norėdami naudotis lengvatiniais tarifais, turi galimybę prisijungti prie LESTO skirstomųjų tinklų, tačiau tokiu atveju tektų patirti papildomų išlaidų už naujų linijų projektavimą ir jų įrangą. O tos išlaidos – nemažos.

Be abejo, kad grupė gyventojų pradėjo kreiptis į įvairias instancijas, norėdami žinoti, ką reikia daryti, kad galėtų prisijungti prie LESTO skirstomųjų tinklų ir išvengtų prisijungimo kaštų. Redakcija, norėdama padėti gyventojams išnarplioti susidariusią situaciją, kreipėsi į AB „Lietuvos geležinkeliai“ Vilniaus geležinkelių infastruktūros filialo direktorių Joną Puluikį, norėdama sužinoti jo nuomonę šiuo klausimu, nes žmonės dėl to nekalti. Kaip, jo nuomone, galima būtų palengvinti jų staigiai pasunkėjusią naštą? Gal su LESTO „Lietuvos geležinkeliai“ gali surasti bendrą sprendimą, kaip kompensuoti žmonėms tų 20 centų skirtumą. Juk išlaidos nebus didelės, nes žmonių, kuriems staiga vos ne dvigubai pabrango elektra, nedaug – iki dvidešimties.

Filialo direktoriaus J. Puluikio atsakyme teigiama, kad AB „Lietuvos geležinkeliai“ nėra elektros energijos tiekėjais, ją perka iš LESTO, mokėdami už tai po 40,31 ct be PVM už kiekvieną kilovatvalandę. „AB „Lietuvos geležinkeliai“ neprieštarauja, kad gyventojai prisijungtų prie LESTO elektros energijos tiekimo tinklų. Toks gyventojų sprendimas ateityje galėtų sumažinti jų patiriamas elektros energijos išlaidas. Bet tai galima atlikti pagal Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos nustatytus įkainius ir tvarką“, – rašome atsakyme redakcijai.

Trumpai sakant, skęstančiųjų reikalas yra pačių skęstančiųjų problema ir Lietuvos geležinkeliams to būrelio žmonių rūpestis nedomina. Norite jungtis prie LESTO – junkitės, bet už tai ir mokėkit.

LESTO atstovai pasiūlė gyventojams asmeniškai kreiptis į šią įmonę ir gauti nemokamus patarimus, kaip sumažinti elektros tiekimo prisijungimo kainas, nes jos priklauso nuo skirtingų nuotolių iki LESTO esamų tinklų. Jei reikia statyti stulpus, tai vieno jų kaina – apie 1200 Lt

Žodžiu, iki šiol dar neaišku, kaip nuskriaustiesiems ignaliniečiams pavyks išnarplioti šį Gordijo mazgą. Redakcija ir toliau domėsis, kaip šis klausimas sprendžiamas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here