Skip to content

„Aukso paukštė“ skrenda į Ignaliną

MI informacija

1999 m. Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įsteigė „Aukso paukštės“ metų nominacijas geriausiems mėgėjų meno kolektyvams ir jų vadovams. Ignaliną neseniai pasiekė džiugi žinia, kad Teatro nominacijų skyrimo komisija geriausiu vaikų, jaunimo teatru 2013-aisiais pripažino Ignalinos gimnazijos teatrą „Iki“ ir vadovę Jolantą Narbutaitienę.

Šiuo garbingu apdovanojimu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į mėgėjų meninę kūrybą, jos reikšmę krašto kultūrai, išryškinti ir viešai pristatyti bei pagerbti geriausius metų chorus, folkloro ir šokių ansamblius, teatrus, liaudiškos muzikos kapelas, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrus, jų vadovus, tautinei kultūrai nusipelniusias asmenybes.

Ignaliniečių mylimas ir įvairiuose konkursuose bei teatrų šventėse puikiai pasirodantis ir kraštą Lietuvoje bei užsienyje reprezentuojantis Teatras „Iki“ neabejotinai nusipelnė tokio įvertinimo.

Teatro įkūrėja ir vadovė Jolanta Narbutaitienė – viena ryškiausių ir šviesiausių Ignalinos krašto asmenybių. Visa širdimi atsidavusi savo darbui, ši moteris jau daugiau nei dvidešimt metų ugdo bendruomenės teatrinę kultūrą, atranda ir puoselėja jaunuosius talentus, režisuoja renginius, kuria vaikų ir jaunimo teatrų festivalio „Bildučiai“ istoriją. 2005 m. už nuopelnus krašto kultūrai ir Ignalinos vardo garsinimą Jolantai Narbutaitienei buvo įteikta Miko ir Kipro Petrauskų premija, 2009 m. jos nuopelnai įvertinti „Lietuvos šviesuolio“ apdovanojimu.

Planuojama, kad „Aukso paukštės“ įteikimo iškilmės Ignalinoje vyks kovo mėnesį. Ta proga teatras „Iki“ rengia staigmeną savo žiūrovams ir bičiuliams. Apie tikslesnę renginio datą bus pranešta vėliau.

„Aukso paukštės“ apdovanojimas 2002 m. taip pat buvo įteiktas Ignalinos muzikos mokyklos mokytojų duetui Aldonai Čeponienei ir BiruteiPaukštienei (nominacija „Geriausias kamerinis ansamblis“).

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here