Skip to content

Sukčiai jau „įvedinėja“ eurą

MI informacija

Džiaugiamės, kad jau kurį laiką Ignalinos krašte nepasitaiko atvejų, kai sukčiai išviliodavo pinigus iš rajono gyventojų. Atrodo, kad žmonės pagaliau suvokė, jog istorijos apie artimų žmonių padarytus autoįvykius, sužalojimus ar kitus nusikaltimus yra tiesiog sukčių pinklės. Apie tai daug informuota žiniasklaidos priemonėse, kuriose buvo aiškinamos sukčių naudojamos schemos ir būdai, kaip apsisaugoti nuo sukčių, tačiau jų išradingumas yra stebėtinas, nes vos tik pranešama apie kokią nors iniciatyvą – jie netrunka tuo pasinaudoti savo tikslais. Pastarosiomis savaitėmis vis dažniau šnekant apie Lietuvos pasirengimo planus eurui įsivesti, sukčiai pasigavo šią temą ir ją pritaikė savo kasdienėje veikloje.

Lietuvoje fiksuojami telefoninių skambučių atvejai apie po namus vaikštančius įtartinus asmenis, senyvo amžiaus žmonėms pasakojančius apie artimiausiu metu vyksiantį litų keitimą į eurus ir siūlančius tai padaryti jau dabar – pinigus iškeičiant labai palankiu kursu.

Norime pabrėžti, kad šalyje valiutų keitimo operacijos yra tik bankų kompetencija ir ji vykdoma tik bankuose, o ne jų darbuotojams ar kitiems asmenims vaikščiojant po namus. Tad jei kas nors pasiūlytų jums keisti litus į eurus, drąsiai kvieskite policiją, nes jūsų namuose – sukčius.

Panašiai yra ir su visų policijos, FNTT, STT ir kitų tarnybų pareigūnų skambučiais, su prašymu padiktuoti elektroninės bankininkystės ar kitus asmeninius duomenis, nes jeigu to reikėtų, gyventojai būtų kviečiami į įstaigą, telefonu tikrai niekas neprašys konfidencialių duomenų.

Policijos pareigūnai ragina gyventojus pakalbėti su savo garbaus amžiaus tėvais, seneliais, kaimynais, pažįstamais ir įteigti jiems vieną labai svarbų dalyką – niekas iš oficialių institucijų nevaikšto pas gyventojus ir nerevizuoja jų santaupų, taip buvo visais laikais ir visoje Lietuvoje. Jei pastebėtumėte, kad po jūsų gyvenvietę važinėja įtartinas automobilis, kuriame sėdi jums nepažįstami asmenys, kurie užsuka į gyventojų namus, nedelsdami skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje