Skip to content

Policijos pareigūnai ragina nepamiršti iškelti trispalvės

MI informacija

Artėjant Vasario 16-ąjai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – rajono policijos komisariato pareigūnai įspėja, kad tikrins ar ant įstaigų, įmonių pastatų, gyvenamųjų namų yra iškeltos valstybės vėliavos, nes kasmet organizuojamų reidų metu pastebima, kad ne visus rajono žmones džiugina trispalvės plazdėjimas net ir valstybinių švenčių metu.

2013 m. rajono policijos pareigūnai mieste ir rajone buvo užfiksavę net 8 vėliavos iškėlimo pažeidimus, lyginant su ankstesniais 2012 m., tokių pažeidimų buvo tik 2, 2011 m. ir 2010 m. – 3. Daliai tokių apsileidėlių nepagarba Lietuvos valstybingumui atsiperka įspėjimu, tačiau būna ir tokių, kuriems tenka atverti pinigines.

Pagal Valstybės vėliavos ir kitų vėliavų įstatymą, Lietuvos vėliavą ant (arba prie) gyvenamųjų namų privalu iškelti tris kartus per metus: per valstybės šventes – Vasario 16-ąją, Kovo 11-ąją ir Liepos 6-ąją. Vėliavos turi plevėsuoti nuo 7 val. iki 22 val. Tačiau Lietuvos valstybės vėliava gali būti keliama ir kitomis šventėmis bei viešųjų renginių proga. Asmeninių švenčių metu trispalvę prie savo namų gali iškelti bet kuris tautietis.

Vis dėlto tiems, kurie trispalvių neiškelia, gresia baudos. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas nustato, kad neiškėlus vėliavos, gyventojai gali gauti įspėjimą arba baudą nuo 10 iki 30 Lt. Valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams gali būti skirtos baudos nuo 30 iki 60 Lt.

Jeigu žmogus sykį jau yra baustas už vėliavos neiškėlimą, jam gali būti skirta bauda nuo 30 iki 60 Lt. Valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų administracijos vadovams pakartotinai gali grėsti bauda nuo 60 iki 120 Lt.

Griežtesnė baudžiamoji atsakomybė yra numatyta už vėliavos išniekinimą. Baudžiamajame kodekse teigiama, kad tas, kas viešai nuplėšė, sudraskė, sulaužė, sunaikino, subjaurojo ar kitaip išniekino Lietuvos valstybės vėliavą ar herbą, arba viešai pasityčiojo iš Lietuvos valstybės himno, baudžiamas bauda, laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Iškelti vėliavą prie namų – ne tik Lietuvoje gražus savo valstybe besididžiuojančio ir jos simbolius gerbiančio žmogaus poelgis, tai tautos ir valstybės skiriamasis simbolis. Gerbkime ją ir pasistenkime, kad vėliavų plazdėtų kuo daugiau!

Valstybės vėliava, plazdanti kieme, – tai pagarbos ir meilės savo šaliai ženklas.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje