Skip to content

„Žuvėdros“ komanda susigrąžino rajono čempionės vardą

Praėjusį savaitgalį Sporto ir pramogų arenoje baigėsi rajono vyrų krepšinio pirmenybės, kurios prasidėjo dar praėjusių metų rudenį. Dėl čempiono vardo varžėsi 7 komandos. Sėkmingiausiai šį krepšinio maratoną įveikė jau dvejas iš eilės vykusias pirmenybes laimėjusi „Chebros“ komanda, taip pat tik vieną pralaimėjimą patyrę „Žuvėdros“, po du – Švenčionėlių „Aitvaro“ ir „IKA-Strigailiškio“ krepšininkai. Ši komandų ketveriukė praėjusį savaitgalį tarpusavyje ir varžėsi dėl vertingiausių apdovanojimų ir čempiono vardo.

Ketvirtadienį vykusiose pirmosiose pusfinalio rungtynėse tik po atkaklios ir permainingos kovos „Chebros“ komanda vos dviejų taškų skirtumu nugalėjo jauną, bet kovingą ekipą iš Švenčionėlių. O penktadienį, antrose pusfinalio rungtynėse, nesunkiai, įtikinamu rezultatu (101:74) „Žuvėdros“ krepšininkai įveikė jungtinę „IKA-Strigailiškio“ komandą. Tad „Chebros“ ir „Žuvėdros“ krepšininkai, kaip ir ankstesnėse pirmenybėse, iškovojo teisę rungtyniauti finale, o pralaimėjusios komandos aiškinosi, kuri užims trečiąją vietą.

Šeštadienį kaip tik Švenčionėlių „Aitvaro“ ir „IKA-Strigailiškio“ komandos pirmosios ir pradėjo kovą dėl trečiosios vietos ir bronzos medalių. Taip jau susiklostė aplinkybės, kad „IKA-Strigailiškio“ komanda aikštelėje pasirodė be savo lyderių Dariaus Dubakos, per pusfinalio rungtynes patyrusio traumą, ir Ričardo Prybylskio, todėl Švenčionėlių „Aitvaro“ komandos trenerio Tado Garlos auklėtiniai nuo pat rungtynių pradžios perėmė žaidimo iniciatyvą į savo rankas ir laimėjo rungtynes 89:63. Jie po trečio bandymo pirmąkart iškovojo trečiąją vietą ir bronzos medalius.

Po šių rungtynių aikštelėje pasirodė „Chebros“ ir „Žuvėdros“ komandos, kurios finalinėje dvikovoje, jau trečiosiose pirmenybėse, varžėsi dėl aukso medalių. Užbėgant į priekį, gausiai susirinkę žiūrovai turėjo galimybę pamatyti aukšto lygio rungtynes, kurios papuošė pirmenybių baigtį ir buvo panašu, kad aikštelėje varžosi televizijos ekranuose matomos LKL ir NKL komandos.

Jau nuo pat šios dvikovos pradžios žaidimo iniciatyva priklausė „Žuvėdros“ krepšininkams. Ypač rezultatyviai ir sėkmingai jau pirmąjame kėlinyje rungtyniavo vienas iš „Žuvėdros“ lyderių Tomas Gasparavičius, pelnęs 19 taškų ir 5 tritaškius. Po šio šalto dušo „Chebros“ krepšininkai suprato, kad juokauti su varžovais nederėtų, juolab kad komandos sudėtyje rungtyniauja ne vienas patyręs krepšininkas (tuomet atsilikimas siekė 20 ir daugiau taškų). Tik po ilgosios pertraukos „Chebros“ komanda pradėjo rungtyniauti žymiai rezultatyviau ir šis skirtumas pastebimai ėmė mažėti. Trečią kėlinį čempionai jau laimėjo 10 taškų skirtumu, o „Žuvėdros“ krepšininkų žaidimas sutriko, „pasipylė“ bereikalingos klaidos. Paskutiniame ketvirtyje vyko permaininga kova, kurios metu „Chebros“ krepšininkams pavyko išlyginti rezultatą ir persverti savo naudai. Tad runktynių eiga dar labiau paaštrėjo ir iki jos pabaigos nebuvo aišku, kuriai komandai pavyks išplėšti pergalę. Tačiau paskutinėmis minutėmis labai kovingai sužaidė vienas iš „Žuvėdros“ lyderių – Modestas Krasauskas, pelnęs 6 taškus. Tai ir nulėmė rungtynių baigtį keturių taškų skirtumu „Žuvėdros“ naudai.

Tad po dviejų metų pertraukos ši komanda vėl susigrąžino rajono čempionės vardą, tuo pradžiuginusi ne tik komandos gerbėjus, bet ir jos vadovą Petrą Mačiulį bei trenerį Albertą Cicėną. Rezultatyviausiai šias rungtynes sužaidė T. Gasparavičius, pelnęs 26 taškus ir pataikęs 6 tritaškius, „Chebros“ komandoje net 32 taškus pelnė Mindaugas Gelžinis, tarp jų – 6 tritaškius.

Po tokių aukšto lygio rungtynių „Žuvėdros“ komandos vadovas P. Mačiulis ir treneris A. Cicėnas nuoširdžiai dėkojo visiems žaidėjams už pergalę. Tad pirmenybių nugalėtojų taurę ir aukso medalius nugalėtojams įteikė IKSC Sporto skyriaus vedėjas Jonas Paslauskas. Nugalėtojų komandos naudingiausio žaidėjo prizas įteiktas T. Gasparavičiui. Po šios nesėkmės nė kiek nenusiminė ir „Chebros“ žaidėjai, pasipuošę sidabro medaliais. Jie su pergale pasveikinę nuolatinius varžovus prasitarė, kad kitame turnyre pasistengs susigrąžinti čempionų vardą.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje