Skip to content

Kovo policijos prevencinės priemonės

MI informacija

 

Rajono policijos komisariato pareigūnai keliuose kovo mėnesį vykdys šias prevencines priemones:

* kovo 3–9 d. ir kovo 24–31 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, vadeliotojų kontrolė (atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų naudojimas tamsiuoju paros metu, elgesys prie pėsčiųjų perėjų ir kt.).

Policijos pareigūnai ragina visus eismo dalyvius laikytis Kelių eismo taisyklių, atidžiai stebėti kelią, naudoti atšvaitus bei kitus šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu. Primena, kad įžengti į važiuojamąją dalį pėstiesiems leidžiama tik po to, kai jie įvertina atstumą iki artėjančių transporto priemonių ir jų greitį, įsitikina, kad tai saugu.

* Kovo 10–16 d. – saugos diržų naudojimo, vaikų vežimo automobiliuose taisyklių laikymosi kontrolė.

Primename, kad jaunesnius kaip 12 metų ir žemesnius kaip 150 cm vaikus leidžiama vežti ant priekinės lengvojo automobilio, autobuso sėdynės ar krovininio automobilio kabinoje tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose atitinkamos grupės sėdynėse.

Draudžiama ant priekinės motorinės transporto priemonės sėdynės vežti vaiką specialioje jo ūgiui ir svoriui pritaikytoje sėdynėje, kurios atlošas atsuktas į priekinį motorinės transporto priemonės stiklą, jeigu priekinė sėdynė apsaugota saugos pagalve. Vežamus ant galinės automobilio sėdynės 3-ejų metų ir vyresnius vaikus leidžiama prisegti saugos diržu, skirtu suaugusiems, arba naudoti kitas prisegimo sistemas.

* Kovo 28–30 d. – transporto priemonių vairuotojų, blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolė. Ši priemonė inicijuota Europos kelių policijos tinklo (TISPOL).

Policija ragina kiekvieną eismo dalyvį elgtis atsakingai kelyje, jausti atsakomybę ne tik už savo saugumą, tačiau pasirūpinti, kad nesukeltume nepatogumų ir aplinkiniams. Vykdomomis prevencinėmis priemonėmis policijos pareigūnai siekia atkreipti dėmesį į kultūringą važiavimą, saugumą keliuose bei sumažinti eismo įvykių skaičių.

Būkime atidūs ir draugiški vieni kitų atžvilgiu.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here