Skip to content

Pabrango šaltas vanduo ir nuotekos

Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi rajono savivaldybės taryba balsų dauguma (prieš balsavo 4 tarybos nariai) pritarė naujoms geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainoms. Kad ir kaip būtų apmaudu, šį nepopuliarų sprendimą buvo būtina priimti.

Pirma, paskutinį kartą šalto vandens kaina buvo tvirtinta 2007 m., o nuo to laiko daug kas pasikeitė, taip pat išaugo ir bemaž visos kainos. Antra, naujas kainas suderino Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, todėl nepriėmus jos siūlytų kainų, komisija vis vien paliktų galioti savo siūlymus. Tokias galias ji turi, ir visada taip elgiasi. Yra ir Europos Sąjungos faktorius. Mat, pagal ES direktyvas, kiekvienoje ES šalyje geriamo vandens ir nuotekų kubinis metras turi kainuoti 1 proc. nuo šalies vidutinio atlyginimo. Lietuvoje vidutinė statistinė alga yra apie 2300 Lt, tad kubinis metras geriamo vandens ir nuotekų jau dabar turi kainuoti 23 Lt. Trečia, kainą reikėjo didinti ir dėl sunkios UAB „Ignalinos vanduo“ finansinės būklės.

Rajono taryba nustatė, kad naujos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos įsigalioja nuo 2014 m. balandžio 1 d. ir galios ketverius metus. O kainos tokios.

1. Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo 1 m³ kaina vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas bute, nuo balandžio su PVM kainuos 10,96 Lt (buvo 7,04 Lt, pabrango 3,92 Lt arba 55,63 proc.). Iš jų geriamojo vandens tiekimo kaina – 4,37 Lt, nuotekų tvarkymo kaina – 6,59 Lt.                                                 

2. Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo 1 m³ kaina vartotojams, kuriems vanduo apskaitomas individualiame name, nuo balandžio su PVM kainuos 9,96 Lt (buvo 7,04 Lt, pabrango 2,92 Lr arba 41,41 proc.). Iš jų geriamojo vandens tiekimo kaina – 3,96 Lt, nuotekų tvarkymo kaina – 6,00 Lt.

3. Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo 1 m³ kaina abonentams nuo balandžio su PVM kainuos 10,29 Lt (buvo 6,93 Lt, pabrango 3,35 Lt arba 48,34 proc.). Iš jų geriamojo vandens tiekimo kaina – 4,36 Lt, nuotekų tvarkymo kaina – 5,93 Lt.

Nežiūrint į ženklų kainų padidėjimą, šios kainos lieka vienos iš mažiausių Lietuvoje (išskyrus didžiuosius miestus). Daugumoje rajonų, kurie taip pat dabar didino kainas, jos siekia 12–15 Lt už 1 m³.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje