Skip to content

Išaiškinti nusikaltimai

MI informacija

Dar 2013 m. birželio 15 d. V. N. pranešė, kad už perkamą automobilį „Audi A4“, kaip rankpinigius, pervedė į pardavėjo nurodytą banko sąskaitą 200 Lt. Pervedęs pinigus, telefonu susisiekęs su pardavėju sužinojo, kad automobilis parduotas, o rankpinigius pardavėjas grąžins, tačiau to nepadarė, su pardavėju susisiekti nepavyko. Tų pačių metų birželio 19 d. A. B. pareiškė, kad jis, pirkdamas traktorių, internetu pervedė į nurodytą sąskaitą 500 Lt, bet nei pirkinio, nei pinigų negavo.

Buvo pradėti ikiteisminiais tyrimai. Pareigūnai, atlikę paieškos veiksmus, šių metų vasarį nustatė, kad minėtus nusikaltimus įvykdė 22-ejų Švenčionių m. gyventojas V. M. ir mūsų rajono 21-erių gyventojas A. B. Jiems pareikšti įtarimai dėl sukčiavimo.

Sukčiai tampa vis išradingesni, todėl dažnesni sukčiavimo atvejai pasitaiko perkant ar parduodant prekes internetinėse skelbimų lentose. Internete yra ne viena svetainė, kur žmonės gali keistis, prekiauti įvairiais daiktais. Tinklalapiuose informaciją vartotojai gali skelbti nemokamai ir ne visi bandymai įsigyti geros kokybės daiktą už mažą kainą baigiasi sėkmingai. Dažnai svetainių lankytojai pakliūva į išradingų sukčių pinkles. Norintiems išvengti apsimetėlių, policijos pareigūnai pataria atidžiau panagrinėti, iš ko perkate prekę. Siūlytina, prieš pervedant pinigus, pasidomėti pardavėjais ar tuo užsiimančia įmone, ar nuo jos nėra nukentėjusių žmonių, esant galimybei, pinigus mokėti tik gavus prekę. Ypatingai atsargiems reikėtų būti perkant prekes iš užsienio šalių, nes dažniausiai sunkiau iš anksto pasitikrinti informaciją.

2013 m. rugsėjo 9 d. AB „Lietuvos geležinkeliai“ Dūkšto geležinkelio stoties darbuotoja pranešė, kad iš stoties sandėliuko pavogtas sniego valytuvas. Žala – 3980 Lt. Pareigūnai, atlikę paieškos veiksmus, nustatė, kad vagystę įvykdė 38-erių rajono gyventojas A. P.

2013 m. gruodžio 29 d. R. B. pareiškė, kad N. Daugėliškio sen., Mažėnų k., buvo įsibrauta į ūkinį pastatą ir pagrobtas suvirinimo aparatas-generatorius, du motoriniai pjūklai. Pareiškėjui buvo padaryta 5400 Lt žala. Pareigūnai, atlikę paieškos veiksmus, nustatė du rajono gyventojus, įvykdžiusius vagystę: tai 25-erių K. L. ir 22-ejų M. P. Minėtiems asmenims yra pareikšti įtarimai dėl įvykdytos vagystės.

2014 m. vasario 23 d. vilnietis pranešė, kad nuo 2014-02-02 iki 2014-02-23 d. buvo įsibrauta į J. J. vardu registruotą gyvenamąjį namą bei ūkinius pastatus N. Daugėliškio k., iš kurių pagrobti 2 elektros varikliai, mopedas, metaliniai spaustuvai bei priekalas. Žala – 1850 Lt. Buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Rajono PK pareigūnai, atlikę pirminius tyrimo veiksmus, jau tą pačią dieną nustatė du įtariamuosius, įvykdžiusius vagystę. Įtarimai dėl vagystės pareikšti N. Daugėliškio gyventojams: 24-erių V. S. ir 22-ejų D. R. Surasti ir pavogti daiktai.

Pareigūnai ragina gyventojus rūpintis savo turto saugumu: gyvenamajame būste pataria įsirengti signalizaciją ir apdrausti turimą turtą bei pasižymėti daiktus. Daiktų žymėjimas – viena prevencijos priemonių, apsauganti turtą nuo ilgapirščių. Daiktai žymimi, siekiant sumažinti vagysčių skaičių ir išaiškinti kuo daugiau vertingų daiktų vagysčių.

2013 m. gruodžio 12 d. Kaltanėnų girininkijos girininkas pranešė, kad jo girininkijos 15 ir16 sklypuose savavališkai iškirsti medžiai. Kvartalas priklauso miškų, skirtų privatizavimui, kategorijai, kurių priežiūra atlieka Ignalinos miškų urėdija. Nustatyta, kad iškirsti 23 medžiai: 1 juodalksnis, 3 drebulės ir 18 pušų. Žala – 251,03 Lt. Pradėjus ikiteisminį tyrimą ir atlikus paieškos veiksmus, pareigūnai nustatė, kad neteisėtą kirtimą įvykdė mūsų rajono 55-erių gyventojas J. R.

2013 m. spalio 6 d. Strigailiškio naktiniame bare „BBQ“ nepažįstamas jaunuolis trenkė M. R. į veidą, nukentėjusiajam sukeldamas fizinį skausmą. Pradėjus ikiteisminį tyrimą ir atlikus paieškos veiksmus, buvo nustatytas įtariamasis, įvykdęs nusikaltimą, tai Švenčionių m. 22-ejų gyventojas V. K.

2014 m. vasario 25 d. Didžiasalyje prie parduotuvės „Aibė“ nepažįstamas asmuo smogė D. P. peiliu į krūtinės sritį. Nukentėjusysis buvo nuvežtas į Švenčionių r. ligoninę, kurioje dėl kiauryminės žaizdos krūtinėje paguldytas į Chirurgijos skyrių. Pradėjus ikiteisminį tyrimą ir atlikus paieškos veiksmus, nustatytas įtariamasis – rajono 42-ejų gyventojas R. O.

2014 m. vasario 8 d. į Visagino ligoninės Priėmimo skyrių iš Didžiasalio dėl galvos traumos be sąmonės buvo pristatytas I. P. Pradėjus ikiteisminį tyrimą ir pareigūnams atlikus pirminius tyrimo veiksmus, nustatyti 3 rajono nepilnamečiai ir 20-metis V. G., kurie ir įvykdė minėtą nusikaltimą.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje