Skip to content

Kovo 11-osios šventėje įteikta Miko ir Kipro Petrauskų premija

MI informacija

Kovo 11-ąją Ignalinos kultūros ir sporto centre surengta įspūdinga Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventė. Koncertinėje programoje, kurios tematiniu pagrindu pasirinkti K. Donelaičio „Metai“, pasirodė meno mėgėjų šokių ir muzikos kolektyvai, teatro „IKI“ aktoriai bei mažieji dainorėliai. Prieš koncertą įteikta Miko ir Kipro Petrauskų premija.

Sugiedojus Lietuvos himną, ignaliniečius sveikino ir už jų darbus bei kūrybą dėkojo rajono meras Bronis Ropė. „Atkūrus Lietuvos nepriklausomybę mums buvo suteikta proga kurti tokią valstybę, kokią norime palikti ateitiems kartoms. Visi matome, koks tai nelengvas darbas. Šiandien kyla nerimas žvelgiant į įvykius Ukrainoje. Tai leidžia suprasti, kokia trapi yra laisvė… Norisi, kad lietuvių tautos iškovota laisvė klestėtų, kad gražėtų visa Lietuva ir mūsų kraštas, kad čia būtų gera gyventi…“, – kalbėjo meras.

Iškilmingu šventės momentu tapo savivaldybės įsteigtos Miko ir Kipro Petrauskų kultūros premijos įteikimas. Šių metų premija skirta tautinių šokių grupei „Gaja“ (vad. Elena Skripkauskienė). Buvo įvertinti šio kolektyvo nuopelnai puoselėjant liaudies kultūrą, choreografiją ir aktyvią koncertinę veiklą reprezentuojant Ignalinos kraštą. Premiją vadovei įteikęs meras dėkojo už gražią veiklą ir linkėjo kūrybinės sėkmės.

Kolektyvas „Gaja“, turintis vyresniųjų ir jaunimo grupes, puikiais šokiais džiugina ne tik ignaliniečius, jis dalyvauja įvairiuose festivaliuose, šventėse Lietuvoje ir užsienyje, kasmet parengia po naują programą, žavi savo energija, kūrybiškumu ir profesionalumu.

E. Skripkauskienė visiems nuoširdžiai dėkojo už jos bei šokėjų kūrybos ir darbo įvertinimą. „Įsipareigojame ir toliau gerbti bei puoselėti krašto kultūrą, kiek galėdami ją skleisti ir džiuginti žmonių širdis…“, – sakė kolektyvo vadovė. Ją taip pat sveikino šokėjai, Kultūros ir sporto centro direktorius Darginas Mikėnas, Ignalinos gimnazijos direktorė Valentina Čeponienė. Gėlių puokštę ir sveikinimus perdavė Seimo narės Rimantės Šalaševičiūtės padėjėja Dalia Savickaitė.

Ignaliniečiams dovanota tautos, žmogaus ir gamtos gyvenimą suvienijusi poetinė muzikinė programa„Prieš šimtmečius įaugo mano šaknys šiton žemėn“. Scenoje, kurią papuošė galingas šimtametis Lietuvos ąžuolas, skambėjo K. Donelaičio poemos „Metai“ ištraukos. Jas skaitė renginio režisierė Jolanta Narbutaitienė ir Marius Vilčinskas.

Koncertavo tautinių šokių kolektyvai „Gaja“, „Lelijėlė“ bei liaudiškos muzikos kapela „Ringė“, žiūrovus džiugino „Dainų dainelės“ regioninio turo laureatai Gabrielė Zabulytė ir Mantas Bendorius.

Trumpus vaizdelius iš kaimo gyvenimo ir jo darbų suvaidino jaunieji ir vyresnieji teatro IKI aktoriai. Scenoje žaisdami, pavasariu džiaugėsi piemenėliai, jaunimas pynė Joninių vainikus, mergelė nešė ąsotėlį atsigerti šieno pjovėjui, rudenį buvo apžiūrimas derlius, gardžiuotasi šviežia duona, žiemą – pinti krepšiai ir sodai…

Šokių kolektyvas „Gaja“ buvo pagrindiniai šventinio koncerto atlikėjai, įrodę, kad jie tikrai verti aukščiausio apdovanojimo. Visa, kas vyko scenoje, atspindėjo donelaitiškąjį metų laikų ir žmogaus gyvenimo ciklą – tokį amžiną ir nepakeičiamą, paprastą ir filosofiškai sudėtingą. Koncerto režisūrinis sprendimas buvo tikrai stiprus ir įdomus.

Renginio pabaigoje, tradiciškai į sceną išėjus visiems šventės dalyviams ir dėkingumo bei jausmingumo užlietoje salėje atsistojus žiūrovams, buvo sudainuota „Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos“. Po šimtamečiu ąžuolu, bent toms kelioms minutėms, sparnus išskleidė vienybės dvasia.

J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje