Skip to content

Už žolės deginimą – trigubos baudos

MI informacija

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis triskart padidino žalos aplinkai, padarytos deginant žolę, atlyginimo įkainius. Tai numato ministro patvirtinta žalos aplinkai, sunaikinus ar sužalojus gamtinius kraštovaizdžio objektus, skaičiavimo metodika.

„Prieš pirkdami degtukus žolei deginti, piktavaliai tegul paskaičiuoja, kiek jiems tai kainuos“, – sakė V. Mazuronis. Jeigu iki šiol už vieną sudegintos pievos hektarą reikėjo atlyginti 1000 Lt žalą, tai dabar teks mokėti 3000 litų. Tais atvejais, kai žolės gaisras išplinta į miškus ar saugomas teritorijas, skaičiuojant žalą taikomi atitinkami koeficientai ir ji gali siekti dešimtis tūkstančių litų.

Kiekvieną pavasarį šalyje, daugiausia Rytų Lietuvoje (ir mūsų rajone – red. past.), tyčia padegama nemažai pernykštės nenušienautos žolės plotų. Dėl to kyla ir beveik visi pavasariniai miško gaisrai. Žolės gaisrams gesinti išleidžiamos didžiulės lėšos. Milžiniškų nuostolių dėl žolės gaisrų patiria gamta. Degančiose pievose žūsta vabzdžiai ir kiti gyvūnai, čia perintys paukščiai. Nuo liepsnojančios žolės ugnis neretai persimeta į miškus, durpynus, gyventojų sodybas, ūkinius pastatus.

Už žolės deginimą gresia ir administracinė atsakomybė. Piliečiai gali būti nubausti nuo 200 Lt iki 1000 Lt bauda, pareigūnai – nuo 400 Lt iki 1200 Lt. Taip pat yra numatyta atsakomybė ir žemės savininkams, jos naudotojams ir valdytojams, kurie nesiima priešgaisrinės apsaugos priemonių, pastebėję savo žemėje žolės gaisrą. Jie gali būti baudžiami nuo 100 iki 600 Lt baudomis.

Žolės gaisrų sukelia ne tik kaimo, bet ir miesto gyventojai. Miestiečiams privalu žinoti, kad miesto teritorijoje atvira ugnimi negalima deginti nei sodo, nei kokių nors kitų atliekų.

Aplinkos ministerija kreipiasi į visus gyventojus ir prašo nepraeiti pro šalį, pastebėjus degančią žolę, o pamėginti ją užgesinti, kad ugnis neišplistų. Nedideliame plote liepsnojančią žolę lengvai galima užgesinti, užplakant šakomis ir užtrypiant ją kojomis. Tokius gaisrus galima gesinti vandeniu arba smėliu. Pamačius, kad ugnies nepavyks nuslopinti, reikia nedelsiant skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje