Skip to content

Draskėsi audra

Šeštadienį prie jūros, Vakarų Lietuvoje bei Lenkijoj siautėjo audra, vertusi medžius, plėšusi stogus. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį audra šėlo visoje Lietuvoje, be elektros buvo likę apie 40 000 vartotojų. Audra apipešiojo ir mūsų rajoną.

Kaip MI informavo LESTO atstovas ryšiams su visuomene Ernestas Naprys, sekmadienį ryte mūsų rajone siautę vėjai elektros energijos tiekimą nutraukė maždaug 550 vartotojų. Vakar ryte didžiajai daliai gyventojų elektros energijos tiekimas yra atstatytas – be elektros energijos tiekimo vis dar buvo apie 30 vartotojų. Operatyvinės brigados, kad atstatytų normalią skirstomųjų tinklų būklę, rajone dar turėjo pašalinti 20 gedimų.

Rajone dėl stipraus vėjo kilo daug smulkių gedimų žemos įtampos tinkluose skirtingose vietovėse, vienas gedimas paprastai lėmė elektros energijos tiekimo sutrikimus nuo kelių iki kelių dešimčių vartotojų. Kiek daugiau vartotojų (apie 100) elektros energijos tiekimo sutrikimus patyrė Rėkučiuose (jau Švenčionių r., maždaug už 3 km nuo mūsų rajono ribos).

Paprastai, įvykus gedimui vienoje linijoje, dispečeriai stengiasi kuo greičiau elektros energijos tiekimą atnaujinti aplinkinėmis linijomis, suveikia automatinės sistemos. Dėl to vartotojai patiria trumpalaikius sutrikimus.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje