Skip to content

Ignaliniečiai aktyviai naudojosi nemokamais tyrimais

Trečiadienį į Ignaliną buvo užsukusi po Lietuvą keliaujanti mobili akcijos „Išsaugokime vyrus“ laboratorija, kuri vyrams nemokamai atlieka prostatos antigeno, visiems – skydliaukės, kepenų fermentų ir bendruosius kraujo tyrimus.

Kaip MI papasakojo šios laboratorijos vienas iš vadybininkų Nikita Nikitašinas, šią akciją remia ir organizuoja Prostatos vėžio prevencijos ir paramos fondas, Lietuvos visuomenės sveikatingumo asociacija bei kitos organizacijos, finansuoja – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Projektą vykdo – medicininių tyrimų laboratorijos „Medicina practica“ vadovas Svajūnas Barakauskas. Šiuo projektu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į prostatos vėžio problemą bei informuoti apie ankstyvosios diagnostikos svarbą, ypač rajonų gyventojus.

Atliekant tyrimus, prioritetas skiriamas vyrams – PSA tyrimui, tačiau kraujo tyrimus atlieka ir moterims. Tiek vyrams, tiek ir moterims atliekami ne tik bendrasis kraujo, bet ir skydliaukės, kepenų fermentų, cukraus, cholesterolio ir kiti tyrimai, priklausomai nuo gyventojų pageidavimų.

Vadybininko teigimu, jis liko patenkintas, kad ignaliniečiai gana aktyviai dalyvavo akcijoje ir per 2,5 val. mobiliojoje laboratorijoje, dirbusioje prie Ignalinos miesto seniūnijos, apsilankė daigiau kaip 50 vyrų bei moterų. Jeigu ir po pietų Strigailiškyje, Kazokinėje ir Linkmenyse bus panašus gyventojų aktyvumas, tai yra tikimybė, kad jau per pirmą mobiliosios laboratorijos apsilankymo dieną kraują išsitirs apie 100 gyventojų, o juk laboratorija rajone dar lankysis iki penktadienio (grafikas paskelbtas antradienio numeryje).

Beje, ignaliniečių aktyvumu trečiadienį domėjosi ir kandidatas į Lietuvos Respublikos prezidentus, rajono meras Bronis Ropė bei LVŽS rajono skyriaus pirmininkas Henrikas Šiaudinis.

P. S. Kai šis rašinys jau buvo bededamas į maketą, vakar mus akcijos organizatoriai informavo, kad rajono žmonių aktyvumas neįtikėtinai didelis ir kai kuriose vietovėse nespėta priimti visų norinčių, ypač moterų, nes pirmiausia priimami vyrai, kadangi ši akcija dėl jų pirmiausia ir vykdoma. Tiems, kas nespėjo patekti į laboratoriją, ir kitiems pranešame, kad autobusėlis „Išsaugokime vyrus“ rajone netrukus vėl lankysis tris dienas – kovo 31 – balandžio 1, 2 dienomis. Maršrutų grafiką paskelbsime vėliau, skaitykite „Mūsų Ignaliną“.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje