Skip to content

Pasikeiskite senus vairuotojo pažymėjimus

MI informacija

Valstybės įmonė „Regitra“ gyventojus, turinčius seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimus, ragina juos pasikeisti į naujo pavyzdžio dokumentus. „Regitros“ duomenimis, apie 290 tūkst. gyventojų dar yra nepasikeitę senųjų vairuotojo pažymėjimų be galiojimo nuorodos. Artėjant šių dokumentų galiojimo terminui gali susidaryti ilgos norinčiųjų juos pasikeisti eilės. Gyventojai išvengtų bereikalingos gaišaties, jei nelauktų paskutinių dienų ir jau dabar pasirūpintų naujais dokumentais. Senieji popieriniai (laminuoti) vairuotojo pažymėjimai, kuriuose nenurodytas jų galiojimo laikas, baigs galioti 2017 m. vasario 3 d.

Naują dokumentą galima užsisakyti bet kuriame vairuotojo pažymėjimus išduodančiame „Regitros“ padalinyje nepriklausomai nuo asmens gyvenamosios vietos Lietuvoje. Vairuotojo pažymėjimai išduodami per dešimt darbo dienų nuo pareiškėjo prašymo pateikimo „Regitrai“ dienos.

Užsisakant naują pažymėjimą, reikia pateikti galiojantį asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, turimą vairuotojo pažymėjimą (jei neprarastas) ir policijos išduotą vairuotojo kortelę (šias korteles policija išduodavo iki 2000 m.), jei ji neprarasta. Skaitmeninis asmens atvaizdas paruošiamas „Regitroje“, todėl pateikti fotonuotrauką nebūtina. Taip pat priimamos ir popierinės fotonuotraukos, jei jos atitinka nustatytus reikalavimus.

Jei pareiškėjas pageidauja, kad pagamintas naujas pažymėjimas būtų pristatytas jo nurodytu adresu Lietuvoje, apie tai jis turi informuoti užsakymo metu. Keičiamas senas vairuotojo pažymėjimas paimamas tik pareiškėjui įteikiant naują pažymėjimą. Atsiimti jį gali ne tik jo savininkas, bet ir savininko įgaliotas asmuo ar advokatas.

Vairuotojo pažymėjimai keičiami gyvenantiems ir (arba) savo gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje deklaravusiems asmenims. Nuolat užsienyje gyvenantys piliečiai dėl vairuotojo pažymėjimų keitimo turėtų kreiptis į toje valstybėje vairuotojo pažymėjimus išduodančią instituciją. Kilus klausimams, pasiteirauti apie pažymėjimų keitimą galima bendruoju „Regitros“ informacijos telefonu 8~700 55151 arba el. paštu info@regitra.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje