Skip to content

„Transigna“ – nauja „gydykla“ sugedusiems automobiliams

Jau nuo 2002 m. ties įvažiavimu į Strigailiškį (iš miesto pusės) dėmesį atkreipdavo reklaminis užrašas, kad čia montuojamos, keičiamos automobilių padangos. Pernai spalį tą nedidelį užrašą pakeitė spalvingas reklaminis skydas, kviečiantis į UAB „Transigma“ automobilių servisą. Praėjo pusmetis, tad pats laikas pasidomėti, kaip sekasi įmonei. Juolab kad šių paslaugų konkurencija Ignalinoje dabar gana didelė. Be kelių oficialių autoserviso paslaugas teikiančių įmonių, miesto garažuose veikia nemažai savęs nereklamuojančių įmonėlių, dirbančių sau, draugams ir jų pažįstamiems.

UAB „Transigna“ direktorius Vaidas Matkėnas sako, kad, be abejo, ta konkurencija, ypač garažų autoremontininkų, muša per kišenę. Jie paprastas paslaugas teikia pigiau, tad klientų netrūksta. Tačiau per pusmetį „Transigna“ įsibėgėjo, plečiasi, tad „į minusą“ jau nuo veiklos pradžios nedirba.

– Dabar įmonėje dirba 5 žmonės. Meistrais esu patenkintas. Vieni turi specialybes, susijusias su mechanika, kiti – didelę darbo patirtį. Vienas automechanikas specialių mokslų nebaigęs, tačiau mašinas „krapšto“ nuo 16 metų, pas mane įmonėje dirba jau 10 metų ir kartais tiesiog stebina savo sugebėjimais. Vieną jauną vaikiną paėmiau iš Darbo biržos ir esu taip pat juo labai patenkintas, – sako V. Matkėnas.

Kokių paslaugų automobilio savininkui galima tikėtis, atvykus į šį autoservisą? Ponas Vaidas jų vardina daug. Pirmiausia, automobilį visiškai paruošia technikinei apžiūrai. Remontuoja visų automobilių markių pakabas, variklių galvutes, keičia (ir parduoda) stiklus, duslintuvus, sankabas, keičia dirželius, tarpines, stabdžių kaladėles, remontuoja generatorius, automobilio elektros instaliacijos gedimus, pavarų dėžes, atlieka kai kurią kompiuterizuotą diagnostiką, taiso signalizacijos sistemas ir, žinoma, keičia, parduoda, montuoja automobilių „apavą“ – padangas. Trumpai sakant, remontuoja bemaž viską, ypač kas dažniau genda.

Servisas turi ir savo autodetalių parduotuvę.

– Joje turime bemaž viską, ko dažniausiai reikia, o jei kokios detalės nėra, ją pristato mums jau tą pačią ar vėliausiai – kitą dieną. Čia rasite stiklų, tarpinių, dirželių, lempučių, padangų, variklio ir kitų detalių visoms populiariausioms automobilių markėms. Retesniems automobiliams iš karto reikiamos detalės galite ir nerasti, tačiau jas užsakome ir per dieną kitą gauname, – teigia serviso direktorius.

Prabilus apie įmonės plėtrą, V. Matkėnas taip pat turėjo, ką pasakyti. Kartais automobilį jo savininkui tenka palikti servise (kai sudėtingesnis remontas ar mašina rengiama technikinei apžiūrai), tuomet automobilio savininkas patiria nepatogumų, likdamas be mašinos. Netolimoje ateityje planuojama įsigyti pakaitinį automobilį.

Bus plečiamos kompiuterinės diagnostikos paslaugos, nes dabar dar trūksta tam įrangos. Plės automobilio elektros sistemos remonto paslaugą, nes tuo mažai dar kas užsiima, todėl ši paslauga turėtų būti paklausi. Labai reikalinga ir ratų balansavimo paslauga. Todėl bus statomas prietaisas, kuriame ši kompiuterizuota paslauga kvalifikuotai ir bus teikiama. Dabar tik remontuojamos, o ateityje bus ir įrengiamos automobilių apsaugos signalizacijų sistemos.

Servisas numato dirbti ir ūkininkų naudai: parduos ir keis tepalus, prekiaus dideliais akumuliatoriais žemės ūkio technikai. Taip pat keis, montuos padangas, lygins ratų diskus sunkvežimiams.

Prie kelio jau daroma aikštelė prekybai naudotais automobiliais. Jie bus parduodami su kelių mėnesių garantija.

V. Matkėnas šiuolaikišką serviso pastatą savo namo kieme įrengė (perstatė) iš buvusio ūkinio pastato. Antrajame aukšte dar yra patalpų, kurias norima išnuomoti. Galbūt kokiai draudimo firmai, kad ir automobilių draudimo paslauga šalia būtų.

Darbo sąlygos čia geros, tad serviso šeimininkas Vaidas į ateitį žiūri optimistiškai. Juk automobilių nemažės, atvirkščiai, daugės. O jie, kaip ir žmonės, retkarčiais suserga.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje