Skip to content

Mobiliojoje laboratorijoje apsilankė bemaž 600 rajono gyventojų

Jonas BALTAKIS

Trečiadienį baigėsi antrasis akcijos „Išsaugokime vyrus“ etapas. Pirmasis vyko kovo 19–21 d., tačiau norinčių apsilankyti atvykusiame autobusėlyje buvo tiek, kad negalėjo visų priimti, tad kovo 31–balandžio 2 d. rajone surengtas antrasis turas. Trečiadienį išvykstant į Vilnių, MI trumpai pakalbino mobiliosios laboratorijos medikus: slaugę Renatą Grabauskaitę ir vadybininką Nikitą Nikitašiną. Pastarasis sakė, kad abiejuose etapuose per 6 dienas jų laboratorijoje apsilankė labai daug žmonių. Iš viso – arti 600. Palyginus su kitais rajonais – gerokai daugiau, tad į mūsų rajoną atvažiuota ne veltui. Nors akcija pirmiausia rengiama dėl vyrų, daugiau apsilankė moterų. Jos tikrinosi skydliaukę. O vyrai tikrintis, pasak, N. Nikitašino, tiesiog bijo.

Tyrimo rezultatus, kurie bus atlikti Vilniuje, „Medicina practika“ laboratorijoje, kiekvienas, davęs kraujo, gaus atskirame laiške. Jie daugiausia per dvi savaites bus pristatyti į seniūnijas, iš kur reikės juos pasiimti. Dėmesio! Jei Jūsų tyrimas bus bent kiek nenormalus, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Pasak vadybininko, paprastai sveikatos nukrypimų nuo normos randama iki 30 proc. Vyrams būna padidėjusi prostata, moterims – skydliaukė.

„Praėjusiais metais buvo nustatyta ir prostatos ankstyvųjų vėžio stadijų atvejų. Šiemet tie žmonės buvo priėję prie mūsų ir dėkojo, kad laiku aptiko klastingą ligą“, – sakė N. Nikitašinas.

Nuo balandžio 8 d. mobilioji laboratorija važinės Utenos r. keliais.

Projektu „Išsaugokime vyrus“ siekiama skatinti rizikos grupės vyrus pasitikrinti sveikatą ir atlikti prostatos specifinio antigeno (PSA) kraujo tyrimus. Taip pat atkreipti visuomenės dėmesį į prostatos vėžio problemą bei informuoti apie ankstyvos diagnostikos svarbą. Prostatos vėžys kasmet diagnozuojamas daugiau kaip 3000 vyrų. Šis susirgimas nusineša 500–600 vyrų gyvybių. Geriausias būdas juos išgelbėti ir yra ankstyvoji prostatos vėžio diagnostika.

Projektas „Išsaugokime vyrus“ startavo 2011 m. rudenį. Per dvejus metus atlikta apie 13 000 PSA tyrimų, daugiau nei 1300 vyrų rastas padidėjęs PSA. Jį vyrai turėtų tikrintis jau nuo 40–45 metų amžiaus, o nuo 50-ies tiesiog privalo ne rečiau, kaip kartą kas dveji metai.

Projektą savo lėšomis finansuoja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here