Skip to content

Brangios lydekos

MI informacija

Praėjusį savaitgalį Utenos RAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai ir toliau aktyviai vykdė akciją ,,Lydeka – 2014”.

Šiais metais oro sąlygos nėra palankios lydekų nerštui (minusinė oro temperatūra naktimis, žemas vandens lygis vandens telkiniuose), todėl nerštas yra užsitęsęs ir ne toks aktyvus, koks būna įprastai pavasarį. Tokios sąlygos nepalankios ir pažeidėjams, ypač žeberklininkams, kadangi nėra apsemtų pakrančių pievų, į kurias neršti išplaukia lydekos. Tačiau pažeidėjai, kurių nuo neteisėtos žvejybos neatgraso nei skelbiamos akcijos, nei padidintos baudos bei įkainiai už neteisėtai  sugautas žuvis, randa kitų draudžiamų žvejybos būdų.

Praėjusio šeštadienio rytą GGAI pareigūnai Alksno ežere sulaikė statomu tinklu žvejojusį V. B. iš šalia esančio Antalksnės k., kuris buvo neteisėtai sugavęs 5 lydekas, 3 kuojas, 2 raudes ir 1 ešerį. Už šį pažeidimą jam gresia bauda nuo 400 iki 1000 Lt, teks atlyginti ir padarytą žalą žuvų ištekliams, kuri įvertinta 2747,14 Lt. Be to, dar teks atsisveikinti ir su valtimi bei statomu tinklu.

Kada galėsime žvejoti lydekas?

Aplinkos ministerija gauna klausimų apie lydekų žvejybos draudimo pabaigą. Pagal Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 14 punktą, draudimas žvejoti negalioja paskutiniąją draudimo dieną, jei ji yra savaitgalis ar valstybinė šventė.

Todėl šiemet lydekų žvejybos draudimas bus viena diena trumpesnis – balandžio 20 d. jau bus galima žvejoti lydekas.

Šis pavasaris buvo ankstyvas ir, nors nebuvo potvynių lydekoms neršti užlietose pievose, jų nerštas vyko sklandžiai. Ypač šių žuvų populiaciją padėjo saugoti tradicinė apsaugos akcija „Lydeka – 2014“.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje