Skip to content

Policijos bičiulio Amsio pastebėjimai ir patarimai tėvams

MI informacija

Saugaus eismo dienos išvakarėse, balandžio 4 d., rajone viešėjo policijos bičiulis Amsis. Jis kartu su rajono policijos komisariato pareigūnais ir Ignalinos kelių tarnybos viršininku Vaiduoliu Taraškevičiumi, aplankė daugelį rajono švietimo įstaigų. Amsis dovanojo vaikams saldumynus su savo atvaizdu ir kvietė apsilankyti Saugaus eismo klasėje, įrengtoje Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate.

Policijos bičiulio Amsio tikslas – pasižiūrėti, ar ryte skubantys į Ignalinos „Šaltinėlio“ mokyklą tėveliai rūpinasi savo vaikų saugumu automobilyje, ar veždami vaikus, prisega juos saugos diržais ar naudoja specialiąsias kėdutes, kurios yra pritaikytos vaikams vežti. Policijos pareigūnai, pastebėję Kelių eismo taisyklių pažeidimus, tądien netaikė administracinių nuobaudų, tik dar kartą priminė ir ragino tėvelius laikytis Kelių eismo taisyklių, o kelių tarnybos viršininkas V. Taraškevičius padovanojo visiems būsimiems pirmokams knygutes su svarbiausiomis saugaus elgesio kelyje taisyklėmis.

Amsio pastebėjimai: daugelyje automobilių yra įrengtos specialios kėdutės vaikams vežti ir jos naudojamos pagal paskirtį, keletas tėvelių vaikus atvežė sėdinčius ant galinės automobilio sėdynės, neprisegtus saugos diržais, o kai kuriuose automobiliuose kėdutės tarnavo kaip daiktadėžės.  

Kelių eismo taisyklės nurodo, kad: važiuojant transporto priemone su įrengtais saugos diržais, būtina juos užsisegti. Saugos diržas privalo būti užsegtas, juosiant jį per petį ir per juosmenį arba kaip numatė transporto priemonės gamintojas. Žemesni nei 135 cm ūgio vaikai, lengvuoju ar krovininiu automobiliu vežami tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose, atitinkamos grupės sėdynėse:

0 grupė skirta vaikams, kurie sveria mažiau kaip 10 kg;

0+ grupė skirta vaikams, kurie sveria mažiau kaip 13 kg;

I grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 9 iki 18 kg;

II grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 15 iki 25 kg;

III grupė skirta vaikams, kurie sveria nuo 22 iki 36 kg.

Jaunesnius, negu 3-ejų metų vaikus, leidžiama vežti ant galinės automobilio sėdynės tik specialiose jų ūgiui ir svoriui pritaikytose sėdynėse. Saugos kėdutėje vaikas privalo būti vežamas kiekvienos kelionės metu, nepriklausomai nuo jos trukmės. Jei suaugusiems skirtu saugos diržu užsegus vaiką diržas juosia ne vaiko petį, o kaklą, turėtumėte naudoti kėdute-paaukštinimą.

Mieli tėveliai, Jūs privalote ne tik saugiai vairuoti, bet ir turite pasirūpinti savo vaikų saugumu automobilyje.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here