Skip to content

Užsienio kalbų ir muzikos šventė

MI informacija

Šiais metais jau penktą – jubiliejinį – kartą rajone vyko užsienio kalbų dainų ir poezijos šventė. Rajono mokyklų atstovai šįkart rinkosi N. Daugėliškio vidurinėje mokykloje. Kaip ir kasmet, šventė vyko paskutinįjį kovo ketvirtadienį. Rajono mokyklų mokiniai jau gerokai prieš dešimtą valandą vaikštinėjo šeimininkų mokyklos koridoriais. Daugėliškiečiai renginį pradėjo prisimindami Babelio bokšto legendą, mokyklos direktorė Rima Cibulskienė tarė sveikinimo žodį ir palinkėjo įsimintinos šventės. Svečiai atsivežė begalę įdomių pasirodymų skirtingomis kalbomis. Aktų salėje skambėjo anglų, vokiečių, rusų, lenkų, prancūzų, čekų ir dar daugybė kitų kalbų.

Mokyklos pasirodė burtų tvarka. Pirmoji žiūrovus džiugino Didžiasalio „Ryto“ gimnazija, užpernai visus priėmusi į savo mokyklą, o šiemet atsivežusi labai linksmą kompaniją su žavia ir judria programa, nuo kurios drebėjo salės scena. Balsingosios didžiasalietės privertė visus maloniai suklusti.

Antroji pasirodė Dūkšto vidurinė, kuri apie meilę ir pavasarį puikiai dainavo rusų ir vokiečių kalbomis. Klausytojai pajautė pavasario ir šilumos dvasią. Dūkštiečiai eilę perleido vidiškiečiams, kurie pristatydami šauniai atliktus namų darbus čia pat, scenoje, surengė mankštą vokiškai. Ketvirtoji pasirodė Ignalinos rajono gimnazija. Dainingosios merginos visų ausis privertė džiūgauti iš malonumo, o gimnazijos skaitovas puikiai padeklamavo rusišką eilėraštį. Penktoji ir paskutinioji pasirodė Ignalinos Česlovo Kudabos progimnazija. Ši mokykla atsivežė turbūt daugiausiai pasirodymų, kurie žavėjo dalyvius.

Žinoma, nuo svečių neatsiliko ir patys šventės šeimininkai, savo pasirodymais įsiterpdami į renginio programą. Balsinga, tarsi pavasarį pragydęs vieversys, Daugėliškio penktokė Emilija Šakėnaitė rusiškai dainavo dainą ,,Sparnuotosios sūpynės“. Vienuoliktokės Viktorija, Diana ir Ieva pristatė šiais laikais labai madingą ,,Cup song“. Penktokė Jolanta Toptyginaitė jautriai padeklamavo rusišką eilėraštį. O visų žiūrovų lūpų kampučius pakėlė ir rankas ploti privertė devintokai Dainius ir Simonas, padainavę nuotaikingą anglišką dainelę. Simona ir Dovydas Cicėnai deklamavo apie pavasarį vokiečių kalba.

Po visų mokyklų pasirodymų buvo dainuojama gerai visiems žinoma krokodilo Genos gimtadienio dainelė rusų ir lietuvių kalbomis. Korteles su programa ir kitoje pusėje parašytais dainos žodžiais šeimininkai svečiams jau buvo išdalinę prieš renginį. Taigi visi salėje esantys turėjo progą dainuoti šventės gimtadieniui skirtą dainą. Na, o koks gimtadienis be torto? Dainos metu į sceną buvo įnešti šeši tortai, skirti šventės dalyviams. N. Daugėliškio vidurinės mokyklos direktorė R. Cibulskienė pasidžiaugė dalyvavusių mokinių bei mokytojų išradingumu bei kūrybiškumu, noru mokytis užsienio kalbų. Mokyklų mokytojai atlikę po užduotį atsiėmė tortus. Mokytojai atsakydami šmaikštavo, o visus labiausiai pralinksmino Dūkšto vidurinės mokyklos vokiečių mokytojos užbaigtas sakinys: ,,Noriu išmokti dainuoti, nes nemoku šokti“.

Užsienio kalbų dainų ir poezijos šventė baigėsi, kaip visada, šiltais Ignalinos kultūros ir sporto centro metodininkės Laimutės Kibildienės žodžiais ir atsivežtais bei padalintais saldžiaisiais prizais. Visiems ji pažadėjo, kad kitais metais šventė vyks Ignalinos kultūros ir sporto centre, tad lauksime kitų metų paskutinio kovo ketvirtadienio. Lauksime mokydamiesi užsienio kalbų.

Siunčiame straipsnelį ir nuotraukų apie rajoninę užsienio kalbų dainų ir poezijos šventę. 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje