Lietuvoje nuo šio navigacijos sezono, kuris prasidėjo balandžio 1 d., vandens motociklais bus galima plaukioti tik trijuose šalies vandens telkiniuose – Baltijos jūroje, Kauno hidroelektrinės tvenkinyje ir Alaušo ežere. Šią nuostatą įtvirtino aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, patvirtinęs naujas aplinkosaugos sąlygas plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis.
Naujosios taisyklės numato, kad motorinėmis plaukiojimo priemonėmis draudžiama naudotis mažuose (mažesniuose kaip 10 ha) stovinčio vandens telkiniuose ir upėse dėl galimo neigiamo poveikio šiems telkiniams, ypač juose gyvenančių žuvų ir paukščių populiacijoms ir krantų stabilumui.
Jeigu bendras savaeigių plaukiojimo priemonių variklių galingumas neviršija 10 AG, jomis leidžiama plaukioti visą navigacijos sezoną didesniuose kaip 100 ha vandens telkiniuose, o nuo birželio 21 d. iki sezono pabaigos – didesniuose kaip 10 ha vandens telkiniuose. Jeigu variklių galingumas siekia nuo 11 AG iki 20 AG, galima plaukioti visą sezoną ne mažesniuose kaip 500 ha vandens telkiniuose, o nuo birželio 21 d. iki sezono pabaigos – ne mažesniuose kaip 100 ha vandens telkiniuose. Jeigu varikliai yra 21 AG–150 AG galingumo, galima plaukioti nuo birželio 21 d. iki sezono pabaigos didesniuose kaip 200 ha vandens telkiniuose.
Atsižvelgus į kai kurių saugomų teritorijų naudojimo specifiką ir istoriškai susiklosčiusias vandens sporto tradicijas, konkretiems vandens telkiniams numatytos bendrųjų reikalavimų išimtys. Kadangi mūsų rajone dauguma vandens telkinių yra valstybiniuose parkuose (Aukštaitijos nacionaliniame, Gražutės ir Sirvėtos regioniniuose parkuose) tai aktuali sąlyga ta, kad savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kai bendras variklių galingumas neviršija 10 AG, nuo birželio 21 d. iki navigacijos sezono pabaigos galima plaukioti ir vandens telkiniuose, esančiuose saugomose teritorijose.
Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!