Skip to content

Duris atvėrė naujas „Ignalinos autocentras“

Jonas BALTAKIS

Ignalinoje iki šiol nebuvo rimtos žemės ūkio technikos detalių parduotuvės (išskyrus nedidelę autobusų stoties patalpose). Penktadienį didelė ir erdvi tokia parduotuvė duris pagaliau atvėrė. Ta proga į buvusią žemės ūkio technikos sandėlių bazę Švenčionių g. sugužėjo itin gausus rajono įvairių tarnybų atstovų, verslininkų ir ūkininkų būrys. Visi džiaugėsi, kad buvusi pamiršta ir apleista bazė prikelta iš užmaršties, o naujoji įmonė, kuri vadinasi UAB „Ignalinos autocentras“, bus nemenka parama rajono ūkininkams.

Jo atidarymo proga centro bendraturčiai – ūkininkas Egidijus Šiaudinis ir Renoldas Poška – perkirpo ir tradicinę juostelę, kuri buvo visai ne tradicinė, o metalinė grandinė, kurią teko kirpti metalo žirklėmis. Parduotuvę pašventino kun. Viktoras Kudriašovas. Prasidėjus sveikinimų ir linkėjimų audrai, pirmasis kalbėjo rajono meras Bronis Ropė. Jis pasidžiaugė gražia parduotuvės savininkų iniciatyva.

„Be abejo, tokį pagirtiną sprendimą juodu subrandinote ne per vieną dieną. Tai neįkainojama dovana rajono ūkininkams, kurie iki šiol įvairios žemės ūkio technikos atsargines detales buvo priversti pirkti Utenoje ar kituose miestuose. Tai geras pavyzdys, kai gabūs verslininkai, pasinaudodami suteikta materialine pagalba, sugebėjo sukurti tokį produktą“, – sakė meras.

Jis palinkėjo taip pat sėkmingai įgyvendinti ir antrąjį sumanymą – įkurti automobilių servisą, įteikė jiems rajono savivaldybės padėkos raštą ir dovaną.

Ignalinos m seniūnas Valentinas Rumbutis labiausiai džiaugėsi, kad sutvarkytas buvęs apleistas miesto kampelis, kuriam naujos gyvybės įkvėpė nauji statiniai ir čia atgyjanti veikla. Sveikino Ignalinos kredito unijos administratorė Violeta Čeponienė ir parduotuvės atidarymo proga atvykęs Lietuvos centrinės kredito unijos kredito rizikos specialistas Ignas Jankauskas, vienas iš tiekėjų Jurijus Čeikinas, N. Daugėliškio seniūnas Juozas Paukštė, rajono ūkininkų sąjungos vadovė Marijona Lukaševičienė, kuri kartu su grupe ūkininkų parduotuvės savininkams įteikė simbolinį ratinį traktoriuką bei iš medžio išdrožtą didžiulę spyną ir raktą parduotuvės apsaugai užtikrinti. Taip pat sveikino ūkininkai Rimantas Gaidelis ir Juozas Mikštas, „Birvėtos“ tvenkinių vadovė Edita Brukštuvienė ir daugelis kitų svečių.

Po visų oficialumų vyko loterija ir aukcionas. Jis turbūt labiausiai įsimins Ignalinos PGT vadui Anatolijui Ostrouchui, kuris tą aukcioną laimėjo. Kaina nuo 5 Lt buvo pakelta iki 301 Lt, o parduotas daiktas – žaislinė mašinėlė (aukcionas vyko nerodant parduodamo daikto). Po to visi įspūdžiais ir mintimis dalinosi prie vaišių stalo.

Tiek šventinių autocentro atidarymo akimirkų. O prieš tai buvo keli metai įtempto darbo. Kaip MI papasakojo vienas iš savininkų Renoldas Poška, mintis įkurti tokį autocentrą Ignalinoje gimė prieš ketverius metus Kaune.

„Gyvenu Kaune, pas mane tuomet viešėjo Egidijus su žmona. Bekalbant jis prabilo apie norą įkurti autoservisą, nes didesnio tuomet Ignalinoje dar nebuvo. Nupirkom pastatus, teisingiau sakyti – griuvėsius ir pradėjom rengti projektą, kitus dokumentus. Juos tvarkėme trejus metus, o per tą laiką sumanėme pirmiau įrengti ne autoservisą, o žemės ūkio technikos parduotuvę, kurioje viską, ko reikia, surastų rajono ūkininkai ir jiems nereikėtų dėl menkiausios detalės važiuoti į artimiausią parduotuvę Utenoje. Patys statybos darbai užtruko metus ir štai turime įgyvendintą idėją“, – sakė ponas Renoldas.

Atsidariusiame autocentre didelis asortimentas detalių tiek rusiškiems, tiek vakarietiškiems traktoriams ir kombainams, taip pat padangos, tepalai, akumuliatoriai, varžtai, įrankiai žemės ūkio technikai. Čia parduodami ir įvairūs žemės ūkio padargai, kurių asortimentas taip pat plėsis, chemijos gaminiai. Sutartys sudarytos su daugeliu tiekėjų. Jei ūkininkas kokios detalės parduotuvėje neras, bus priimtas užsakymas ir prekės pristatytos per trumpą laiką.

Šiuo metu „Ignalinos autocentre“ sukurtos 4 darbo vietos, kas mūsų rajonui labai aktualu.

„Kol kas investavome apie pusę milijono litų, dar tiek pat investuosime į antrąją liniją – automobilių servisą, kurį planuojame atidaryti rudenį. Tuomet darbo vietų padidės iki 15–16. Tai bus šiuolaikiškas autoservisas su diagnostine ir visa kita reikalinga įranga, bus remontuojami ne tik lengvieji automobiliai, bet ir sunkvežimiai, traktoriai, – pasakojo R. Poška.

UAB „Ignalinos autocentras“ įsikūręs Švenčionių g. 8 (prie buvusios antros miesto geležinkelio pervažos). Tel:. 8~610 14111, 8~687 16308, el. paštas – info@ignalinosautocentras.lt

Autoriaus ir M. Krapausko nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here