Skip to content

Krepšinio šventę apvainikavo ignaliniečių pergalė

Praėjusį šeštadienį, šv. Velykų išvakarėse, Ignalinos sporto ir pramogų arenoje vyko Rytų Aukštaitijos krepšinio 2013–2014 m. pirmenybių pabaigtuvių varžybos, kuriose dalyvavo keturios stipriausios regiono komandos, tarp kurių Molėtų ir Užpalių krepšininkai, patyrę nesėkmes pusfinaliuose, į Ignaliną atvyko kovoti dėl trečios vietos, o Ignalinos KSC ir Rokiškio „Krauneda“ KKSC komandos varžėsi dėl aukso medalių ir UAB „Utenos mėsa“ taurės.

Šią krepšinio šventę, tarp žiūrovų sukėlusią neeilinį susidomėjimą, kaip tik ir pradėjo Užpalių ir Molėtų komandos. Pernai analogiškose varžybose molėtiškiai didžiajame finale, kuris vyko Ukmergėje, varžėsi su ignaliniečiais ir pralaimėjo minimaliu skirtumu. Todėl buvo tikimasi, kad jie ir šįkart sieks iškovoti prizinę vietą. To paties siekė ir užpaliečiai, į ketveriukę patekę pirmą kartą. Jau rungtynių pradžioje Užpalių krepšininkai įrodė, kad jie nusiteikę kovingiau ir žaidimo iniciatyvą perėmė į savo rankas. Ypač rezultatyviai rungtyniavo šios komandos lyderis Tomas Markevičius, pelnęs 31 tašką. O tarp molėtiškių aiškaus lyderio neatsirado. Tad rungtynes įtikinamu rezultatu 92:76 laimėjo Užpalių krepšininkai, pelnę bronzos medalius.

Pasibaigus šio mažojo finalo varžyboms, krepšinio aikštelėje vyko šių pirmenybių oficialus atidarymas, kuriame dalyvavęs rajono meras Bronis Ropė pasidžiaugė, kad Rytų Aukštaitijos regiono krepšinio teisėjų asociacija ir jos prezidentas Audrius Šalkauskas nusprendė šią krepšinio šventę surengti būtent Ignalinoje, kur šis žaidimas yra populiarus ir mėgstamas. Todėl meras pareiškė, kad ši krepšinio šventė visoms komandoms ir žiūrovams paliks puikius prisiminimus. Tai patvirtino surengti snaiperio ir oro karaliaus konkursai, kurie gausiai susirinkusiems žiūrovams padovanojo daug emocijų.

Snaiperių varžybas pirmasis pradėjo ignalinietis Ričardas Prybylskis ir surinko 16 taškų iš 25 galimų. Kurį laiką visų keturių komandų taikliarankiai dalyviai nesugebėjo šio rezultato pagerinti. Tačiau tai padarė rokiškėnas Martynas Bimba, surinkęs 18 taškų. Superfinale kaip tik susitiko ignalinietis su rokiškėnu. R. Prybylskiui nepavyko pagerinti savo rezultato, o M. Bimba surinko net 21 tašką ir pelnytai iškovojo snaiperio prizą.

Oro karaliaus „mūšyje“ sėkmė lydėjo ignalinietį Aurimą Butkų, kurio skrydžius po krepšiu ir taiklius metimus teisėjai įvertino aukščiausiais balais.

Po snaiperių ir oro karaliaus konkurso vyko įdomiausia ir labiausiai laukta finalinė dvikova tarp lygiaverčių Ignalinos KSC ir Rokiškio „Krauneda“ KKSC komandų. Pirmenybių pradžioje ignaliniečiai du kartus namuose ir išvykoje buvo pralaimėję rokiškėnams, bet vėliau pastarieji pralaimėjo Ukmergės jauniesiems krepšininkams ir Užpalių komandai, o visas likusias komandas nugalėjo. Tad ignaliniečiai ir rokiškėnai išsaugojo pirmenybių lyderių pozicijas. Abi komandos trečiąkart aiškinosi, kuriai atiteks aukso medaliai ir „Utenos mėsos“ įsteigta taurė.

Ši dviejų lygiaverčių varžovų dvikova ir buvo įdomiausia bei atkakliausia, jos metu netrūko įvairiausių kombinacijų, taiklių metimų ir gynybos užtvarų. Aikštelėje abiejų komandų žaidėjai pademonstravo aukšto lygio žaidimą, kuris galėjo papuošti ir geriausių Lietuvos komandų dvikovas. Užbėgant įvykiams į priekį, tenka pažymėti, kad varžybas labiau susikaupę pradėjo aikštelės šeimininkai. Jau pirmajame kėlinyje jie sukaupė 7 taškų persvarą ir toliau žaidimo iniciatyvos neišleido iš savo rankų iki rungtynių pabaigos jas įtikinamai laimėdami rezultatu 92:75. Tad antrąkart laimėjo šias pirmenybes, krepšinio šventę užbaigę skambiu akordu.

Rezultatyviausiai finalinėje dvikovoje žaidė Tomas Gasparavičius (25 taškai). Eimantas Vaitkevičius įmetė 19, Ugnius Luneckas – 18. Tuo džiaugėsi visą ignaliniečių žaidimą stebėjęs rajono meras B. Ropė ir Rytų Aukštaitijos regiono teisėjų asociacijos prezidentas A. Šalkauskas. Jiedu ir įteikė visoms komandoms iškovotus medalius ir taures. Pagrindinė čempionų taurė ir specialus UAB „Utenos mėsa“ prizas atiteko ignaliniečiams. Buvo įteikti ir naudingiausių žaidėjų prizai.

Šių pirmenybių įsteigėjas ir finalinių varžybų vyr. teisėjas A. Šalkauskas nuoširdžiai padėkojo krepšinio šventės pagrindiniam organizatoriui M. Ilgūnui.

Autoriaus ir J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje