Skip to content

Devintajame plaukimo maratone – naujas rekordas

Mamertas KRAPAUSKAS

Praėjusį penktadienį Ignalinos turizmo ir informacijos centras kartu su rajono savivaldybės administracija Ignalinos plaukimo baseine surengė jau devintąjį paros plaukimo maratoną, kuriame jėgas išbandė daugiausia mūsų rajono plaukikų, taip pat dalyvavo grupė svečių iš Latvijos, Daugpilio miesto, visaginiečiai, pirmą kartą – kaišiadoriečiai bei aplinkinių rajonų atstovai. Iš 77 iš anksto užsiregistravusių dalyvių į startą stojo 67 plaukikai.

Dar jiems nepanirus į baseino vandenį, per oficialų maratono atidarymą visus dalyvius nuoširdžiai pasveikino ir palinkėjo sėkmės, siekiant užsibrėžtų tikslų, rajono vicemeras Henrikas Šiaudinis, kuris išreiškė įsitikinimą, kad ir šįsyk tradiciškai bus pasiektas naujas plaukimo maratono rekordas, kuris iki šiol priklausė visaginietei Anastasijai Fiodorovai (55 km ir 100 metrų). Dar prieš startą Visagino „Gerosios vilties“ vidurinės mokyklos moksleivė pareiškė, kad į maratoną atvyko ne rekordo siekti, o tiesiog dalyvauti savo malonumui. O štai 2012 m. rekordininkas, trenerio Eugenijaus Rakitino auklėtinis Grigorijus Pavkinas šįkart buvo nusiteikęs kovingiau negu pernai, nes jam nebereikėjo taupyti jėgų prieš svarbias respublikines varžybas. Šiemet jis plaukė visu pajėgumu ir dar beveik valandai likus iki maratono pabaigos buvo aišku, kad savo užsibrėžtą tikslą įvykdė su kaupu, todėl paliko savo plaukimo vandens takelį. Paliko, pasiekęs naują maratono rekordą – nuplaukęs 61 km ir beveik 6 km ( 5 km ir 900 m) viršijęs pernykštį visaginietės A. Fiodorovos pasiekimą. Beje, kartu su rekordininku viename vandens takelyje šauniai plaukęs ir kitas trenerio E. Rakitino auklėtinis Eimantas Mačėnas užėmė antrąją vietą, nuplaukęs 14 400 m, trečias finišavo Joelis Aškinis, įveikęs 10 km ribą.

Šauniai plaukė ir kitų amžiaus grupių dalyviai. Tarp vienuolikmečių ir keturiolikmečių mergaičių 25 km atkarpą įveikė Dovilė Mačėnaitė. Antroji ir trečioji vietos atiteko viešnioms Anastasijai Semenej ir Janai Bulochovai. Tarp tokio pat amžiaus berniukų pirmąją vietą iškovojo maratono rekordininko broliukas Ruslanas, nuplaukęs 14,2 km, o prizininkais tapo Erikas Kapočius ir Elvinas Kūjelis.

Tarp 15–17 metų merginų pirma finišavo jau gerai pažįstama daugelio respublikinių bei tarptautinių varžybų nugalėtoja ir prizininkė, įvykdžiusi plaukimo sporto meistrės normatyvą – Sara Aškinytė, antroji vieta atiteko sporto meistrei Dovilei Mikoliūnaitei, o trečioji – Karolinai Šerėjūtei.

Tarp tokio pat amžiaus berniukų nugalėtoju tapo svečias Jurijus Semionovas iš Latvijos (45 km), antras finišavo Faustas Karklelis, o trečias – Džiugas Garla.

18–35 m. amžiaus dalyvių grupėje tarp merginų pirmoji vieta atiteko Viktorijai Lamanauskaitei (35 km), antrą ir trečią vietas iškovojo Violeta Basytė ir Rūta Gaižutytė.

Tarp 36-erių ir vyresnių moterų šauniai plaukė ignalinietė Genovaitė Silvanavičienė (21 150 m), antroji vieta atiteko nuolatinei maratono dalyvei Ramutei Tumėnienei, o trečioji – Janinai Ginko.

Tarp vyrų tokio pat amžiaus dalyvių grupėje nugalėtoju tapo Vaidotas Gumbis (40 400 m). Pagirtinai plaukė ir įvairių varžybų nuolatinis dalyvis ignalinietis Raimundas Guoga, užėmęs antrąją vietą, o trečias finišavo svečias Olegas Shevchenko. Šauniai plaukė ir rajono tarybos narys Juozas Rokas, taip pat Gintautas Bučelis ir solidaus amžiaus plaukimo mėgėjai Vytas Matkėnas bei Leonas Šunevičius. Kažkodėl šį kartą nedaug laiko baseine užsibuvo didžiasalietis Algirdas Sekonas.

Pasibaigus maratono lenktynėms, pagal tradiciją jų pabaigtuvėse dalyvavęs rajono meras Bronis Ropė pasidžiaugė, kad maratonas jau pastebimai išpopuliarėjo ir kartu su Turizmo informacijos centro direktoriumi Edmundu Kilkumi bei SPA centro administratoriumi Gintautu Guobiu įteikė nugalėtojų taures ir įvairių spalvų medalius, visiems dalyviams – pažymėjimus su įveiktų kilometrų atžymomis, taip pat abonementus nemokamai lankytis plaukimo baseine. Prizus atskirų rungčių nugalėtojams įteikė nuolatinė maratono rėmėja, Ignalinos kredito unijos administratorė Violeta Čeponienė, taip pat įmonės „Husqvarna“ atstovai, Swedbank, kiti rėmėjai.

Daugiausia plojimų susilaukė maratono rekordininkas Grigorijus Pavkinas, kuriam rajono meras įteikė pagrindinę savo įsteigtą taurę.

Autoriaus ir J. Baltakio nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here