Skip to content

Iš liepsnų išnešė žmogų

MI informacija

Dar sovietmečiu dažnai buvo kartojama laki frazė, kad gyvenime visada yra vietos žygdarbiui. Kai kuria prasme šis posakis nepaseno, prasmingas iki šiol. Štai šių metų kovo 29-osios istorija.

Tądien daug kur rajone laukuose liepsnojo pernykštė žolė. Ugnis įsiplieskė ir Keižių k. (Dūkšto sen.) prieigose. Apie 11 val. pro kaimą važiavo du vyrai – 42-ejų Petras Klišauskas (gyv. Alksno k., dirba AB „Lesto“) ir 47-erių Antanas Mikulėnas (gyv. Čižiūnų k., dirba Kaniūkų ŽŪB). Tąkart ugnis iš pievos jau buvo persimetusi į pastatus ir godžiai laižė vienos kaimo sodybos pastatus (gyvenamąjį namą, lauko virtuvę, daržinę).

Šalia gaisravietės būriavosi žmonės, kurie, kaip teigė, jau buvo pranešę apie gaisrą Bendrajam pagalbos centrui. Vyrai gerai pažinojo sodybos šeimininką, bet jo tarp žmonių nesimatė. Tuomet Petrui ir Antanui smilktelėjo baugi mintis. Jie pro ugnį ir dūmus paskubomis nėrė į gyvenamąjį namą pasižiūrėti – gal šeimininkas viduje? Tik įėję, jį rado koridoriuje neblaivų, miegantį. Griebę už parankių, vyrą ištempė į lauką. Vos jiems išėjus į laiką, gyvenamojo namo stogas pradėjo degti atvira liepsna. Dar sugaišus bent kelias minutes, gyvas sodybos šeimininkas iš liepsnų jau nebūtų išėjęs.

Grįžtant prie pradžioje minėto posakio supranti, kad Petro ir Antano poelgis ir yra nedidelis pilietinis žygdarbis. Jie nepasimetė, žaibiškai įvertino situaciją ir išgelbėjo žmogų. O juk galėjo stovėti šalia kitų ir laukti atvykstančių ugniagesių. Bet tuomet jau būtų buvę per vėlu…

Vakar, profesinės ugniagesių gelbėtojų šventės proga, kuri minima gegužės-ąją, P. Klišauskas ir A. Mikulėnas buvo pagerbti Ignalinos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Jie už drąsų poelgį apdovanoti Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos medaliais „Už nuopelnus priešgaisrinei apsaugai“. Apdovanojimus jiems įteikė Ignalinos PGT viršininkas Anatolijus Ostrouchas.

Sveikiname Petrą ir Antaną!

M. Krapausko nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje