Skip to content

Paskelbtos geriausios 2012– 2013 m. bibliotekininkės

Pirmadienį savivaldybės Viešojoje bibliotekoje buvo surengta metų bibliotekininko šventė, skirta pasaulinei knygos ir autorinių teisių dienai, minimai balandžio 23-iąją, ir nacionalinei Lietuvos bibliotekininkų draugijos paskelbtai bibliotekų savaitei pažymėti.

Šventės vedėjos – bibliotekos direktorės pavaduotoja Vida Sekonienė ir Vaikų literatūros skyriaus vedėja Aldona Meškauskienė – pažymėjo, kad balandžio 23 d. buvo skirta ir Kristijono Donelaičio 300-ajam jubiliejui pažymėti, ant Lados kalno buvo skaitomos jo eilės. Panašus renginys vyko ir kiek neįprastoje vietoje – „Maximos“ prekybos centre, o ši diena bibliotekų savaitę skirta rajono bibliotekininkams pagerbti.

Pasak šventės vedėjų, viešosios bibliotekos bei jos filialų darbuotojos kas dveji metai slaptu balsavimu renka koleges, kurių veikla yra ženkliausia ir knygų skaitytojų labiausiai vertinama. Pagal slapto balsavimo rezultatus, už aktyvų dalyvavimą bendruomenės gyvenime Viešosios bibliotekos skyriaus 2012–2013 m. geriausių bibliotekininkių nominacijos paskirtos Šiūlėnų filialo bibliotekininkei Vandai Lazarevai, o už atsakingą požiūrį į profesinę veiklą ir išradingą veiklą, derinant sukauptas tradicijas – Viešosios bibliotekos darbuotojai Laimai Andrijauskienei, kuri skaitytojus nuolat džiugina gražiomis iniciatyvomis.

Trečioji nominacija atiteko bibliotekos direktorei Loretai Aleknienei, kuri sugeba įgyvendinti kūrybinius projektus, sudaro geras sąlygas darbuotojų tobulėjimui ir informacinių technologijų plėtrai.

Kai šioms geriausioms 2012–2013 m. bibliotekininkėms buvo įteiktos nominacijos ir gėlių puokštės, jų garbei muzikinį kūrinį padovanojo Ignalinos Miko Petrausko muzikos mokyklos direktorė Birutė Paukštienė, Dūkšto seniūnas Vytautas Kazėnas ir šio miesto kultūros namų direktorė Dangutė Urbonienė. Pagiriamųjų žodžių kiekvienai jų nepagailėjo ir šventės vedėjos.

Pasidžiaugta dviejose – Šiūlėnų ir Dietkauščiznos kaimų – bibliotekose dirbančia V. Lazareva, kuri daug dėmesio skiria ne tik renginiams bet ir kompiuterinio raštingumo mokymui. L. Andrijauskienės įkurtas skaitytojų klubas – tai veiklus ir kupinas idėjų sambūris, kuris bibliotekos lankytojams parengė įsimintinų renginių. Vinco Mykolaičio- Putino jubiliejinį vakarą klubas surengė netradicinėje erdvėje ir neįprastu laiku – bibliotekos kiemelyje, leidžiantis saulei. Kristijono Donelaičio gimtadienio jubiliejui skirtas renginys pradėtas interaktyvia paskaita „Donelaičio pamokos mūsų laikų žmogui“. Donelaitis pagerbtas ir jo kūrybos skaitymais ant Ladakalnio bibliotekų savaitės pradžioje.

Labiausiai pasidžiaugta bibliotekos direktorės L. Aleknienės veikla ir jos iniciatyvomis. Ignaliniečiams ir rajono gyventojams padovanota daug puikių renginių, tarp kurių organizuotas susitikimas su dailininkėmis Sigute Ach ir Sigute Chlebinskaite, dailininke bei rašytoja Nomeda Marčėnaite, rašytoja Laima Lavaste. Jos inicijuoti projektai suteikė galimybę surengti knygų iliustracijų, fotodarbų konkursus, Tarmių metų konferenciją, skaitymo seminarus bei kitus renginius.

L. Aleknienės sumanyta ir įgyvendinta idėja – tradiciniu tapęs kalėdinis padėkos vakaras, kiekvieną gruodį sukviečiantis aktyviausius bibliotekos bičiulius, rėmėjus bei aktyvius knygų skaitytojus. Daug puikių idėjų direktorė sumanė ir bendraudama su kolegėmis iš kaimyninių rajonų. Įvertinus aktyvią direktorės veiklą, ji apklausos metu pripažinta metų bibliotekininke ir jai įteikta speciali taurė.

Ta proga L. Aleknienę pasveikino šventėje dalyvavęs vicemeras Henrikas Šiaudinis kartu su Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Regina Lisauskiene. Geriausiai metų bibliotekininkei įteiktas savivaldybės padėkos raštas. Jai perduotas ir nuoširdus kultūros ministro Šarūno Biručio sveikinimas, o jo padėkos raštą ir asmeninę dovaną įteikė ministro padėjėja Milda Dikmonienė.

Metų bibliotekininkę jos veiklos įvertinimo proga sveikino Kultūros ir sporto centro darbuotojai, taip pat grupė mokytojų ir skaitytojų.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje