Skip to content

Tik darbuotojos nekompetencija ar ir apgaulė?..

Vieną dieną paskambino į duris. Už jų stovėjo moteris, prisistačiusi dujų ūkio apskaitininke. Ji Marijai Taluntytei (Turistų 45-29) pareiškė, kad ši turinti 57,75 Lt skolą už dujų abonentinį mokestį. Septyniasdešimtmetė senolė mokesčių verpetuose nesusigaudo, sako, mokanti kas mėnesį ir tiek. Bet ponia Marija turi globėjus, kurie padeda tvarkyti įvairius buitinius rūpesčius. Šie nesutiko su skola, tad apskaitininkė pažadėjo dar kartą patikrinti kompiuterio duomenis.  Patikrino – skolos liko… 13,95 Lt. Patikrino trečią kartą – skola aptirpo iki 12,90 Lt…

Antra istorija. To paties Turistų g. 45-ojo namo 28-ajame bute gyvena taip pat neįgalus žmogus – Donatas Valaitis. Jam dujų abonentinio mokesčio skolos buvo priskaičiuota 114,73 Lt. Istorija kartojosi. Patikrinus dar kartą liko 91,90 Lt. Skaičiuojama toliau…

AB „Suskystintos dujos“ apskaitininke Ignalinoje dirba Danutė Vaitekėnienė. Paklausta apie skolas ir kodėl po kiekvieno patikrinimo keičiasi suma – apskaitininkė suprantamai paaiškinti nesugebėjo. Bent aš supratau, kad nieko nesupratau. Juk logika kokia. Kiekvieno dujų abonento sumokėti pinigėliai patenka į įmonės kompiuterinę apskaitą. Jeigu yra skola, tai skaičiuok, tikrink nors šimtą kartų, suma nesikeis. Kodėl šiais atvejais viskas prieštarauja elementariai finansinei tvarkai?

„Suprantat, žmonės mokesčius už dujas moka įvairiose vietose – pašte, bankuose, Butų ūkyje. Gal jie ne visus mums sumokėtus pinigus perveda (?!), tai skolos žmonėms ir susidaro. O kodėl skirtingos sumos po kiekvieno patikrinimo išeina – nežinau…“, – aiškina D. Vaitekėnienė.

Ji taip pat nei žmonėms, nei žurnalistui negalėjo pasakyti, kiek, tarkim, kainuoja viena ar kita dujų ūkio meistro paslauga, kaip pasikeisti dujų apskaitos skaitiklį ir kiek tai kainuoja. Jeigu jau vaikščiojama po butus, susitinkama su žmonėmis, tai tokią informaciją įmonės atstovei, manau, derėtų žinoti.

Visa tai galėtų paaiškinti AB „Suskystintos dujos“ Ignalinos–Švenčionių ūkio viršininkas. Bet juo dirbęs Kęstutis Vaitekėnas dar prieš Velykas išėjo iš darbo. Dabar Ignalinos dujininkams iš Molėtų vadovauja Danguolė Mackonienė (bet ji Ignalinoje pasirodo retai). Kaip ji paaiškino MI telefonu, dirba šiose pareigose tik nuo balandžio 22 d., bet ir tai paskirta laikinai. Išklausiusi žmonių skundų esmę, D. Mackonienė nusistebėjo ir sutiko, kad jei jau yra skola, tai kiek nori tikrink, jos suma neturi keistis. Mokesčius ir skolas įmonėje dėlioja kompiuterinė programa, kuri vargu ar gali klysti. Kas dėl informacijos apie paslaugas, tai, pasak pašnekovės, apskaitininkė gal ir neprivalo visko žinoti (yra tam meistras), bet minimalią informaciją reikėtų gyventojams suteikti. Ji pažadėjo atvykti į Ignaliną trečiadienį (rytoj), išsiaiškinti problemą vietoje ir apie tai informuoti redakciją.

Juk šių istorijų moralas koks – du žmonės nesutiko su skolom, jas pertikrino ir skolos ištižo. O kiek žmonių nuolankiai, be ginčų, skolas, galbūt tik tariamas, sumokėjo? Tad jei ir Jums, šias eilutes skaitančiam, teko susidurti su panašia situacija, neskubėkite sutikti su pareikšta skola, reikalaukite patikrinti, gal net ir ne kartą, jei mažėjimo tendencija pasitvirtintų.

Kadangi kalbama tik apie dujų abonentinį mokestį, priminsime, kad iki 2013 m. kovo jis buvo 6 Lt, nuo kovo iki šių metų – 12,90 Lt, dabar abonentinis mokestis – 13 Lt.  

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje