Skip to content

Išankstiniuose prezidento rinkimuose neišvengta staigmenų

Trečiadienį ir ketvirtadienį vykęs išankstinis balsavimas Ignalinos rajono savivaldybėje pravyko be didesnių trukdžių. Išskyrus tai, kad buvo sutrikęs elektros energijos tiekimas. Pažeidimų, pasak komisijos narių ir stebėtojų, neužfiksuota. Šiemet, kaip ir ankstesnių rinkimų metu, balsuoti gyventojai rinkosi stabiliai vienodai – per abi dienas apie 400. Trečiadienį balsavo ir įkalinimo įstaigose, globos namuose gyvenantys, ligoninių pacientai, o šiandien, penktadienį, prasidėjo ir balsavimas namuose.

Iš anksto balsavo 2,5 proc. rinkėjų

Nuo pat 8 ryto į rajono savivaldybės mažąją posėdžių salę, kurioje šiems rinkimams įsikūrusi Rinkimų komisija, pradėjo plūsti anksčiau balsuoti nusprendusieji rajono gyventojai bei svečiai.

„Per šį išankstinį balsavimą atvyko beveik tiek pat žmonių, kaip ir per ankstesnius rinkimus. Kiekvieną rinkimų dieną apsilanko apie 200 rinkėjų. Trečiadienį jų buvo 178. Eilių ir grūsčių nėra, bet dviejų – trijų žmonių eilutė susidaro. Žmonės taip pat elgiasi santūriai, ramiai“, – patikino Ignalinos savivaldybės rinkimų komisijos sekretorė Ona Zaleckienė.

Šiais metais Ignalinos rajono savivaldybėje netrūko ir norinčiųjų balsuoti visos Lietuvos gyventojų.

„Iš tiesų, nemažai sulaukėme žmonių iš kitų miestų. Vien pirmąją dieną jų atvyko 40. Balsuoti rinkosi atvykę pas Ignalinoje gyvenančius giminaičius ar tie, kurie žino, jog rinkimų dieną negalės to padaryti. Vieni dėl darbo, kiti galbūt išvyksta poilsiauti kažkur toliau. Jau daugelį rinkimų išankstinio balsavimo proga naudojasi ir kunigai“, – aiškino O. Zaleckienė

Nemaloni staigmena

Į išankstinius rinkimus atvyksta balsuoti dalis rinkėjų, neturėdami rinkėjo kortelės, todėl kreipiasi į komisijos pirmininką, kuris akimirksniu atspausdina reikiamą dokumentą. Iš dalies tokia situacija susidariusi dar ir todėl, kad kai kurie rajono gyventojai, prisiregistravę kažkur kaimiškoje vietovėje, o gyvena Ignalinoje. Jiems įteikti rinkėjo kortelės pagal registracijos vietą nebuvo galimybės, todėl jie atvyksta balsuoti be jos. 

Trečiadienį Ignalinos rajono savivaldybės rinkimų komisijos nariai išlaikė ir pirmąjį kompetencijos egzaminą. Pasak komisijos sekretorės O. Zaleckienės, trečiadienį 12 val. buvo sutrikęs elektros energijos tiekimas, o atnaujintas tik 16.30 val. „Nemaloni staigmena, bet komisijos narių darbo tai nesutrikdė. Sureaguota greitai, persiorientuota operatyviai ir iš naujo pasiruošta darbui. Viskas pravyko sklandžiai, tvarkingai. Visiems rinkėjams, neturėjusiems rinkėjų kortelių, jos buvo išspausdintos. Nepatogumų turėjo tik komisijos nariai“, – teigė O. Zaleckienė.

Autorės nuotr. 

P. .S. Jau parašę informaciją apie išankstinius rinkimus sulaukėme ignalinietės Janinos Dervinytės-Radziulienės skambučio. Jausdama pilietinę pareigą, moteris pasiskambino į redakciją, kad būtų jos, kaip LR pilietės, nuomonė pareikšta viešai. „Nuėjau balsuoti ir staiga sužinojau, kad manęs nėra. Visą laiką buvau, o dabar manęs jau nebėra. Niekas iš komisijos narių man nieko deramai nepaaiškino, tik pasakė, jog aš manęs nėra sąrašuose ir aš neturinti teisės balsuoti. Kam gi aš taip užkliuvau, kad netikėtai parūpo mane „ištrinti“? Visada buvau ir esu deklaravusi savo gyvenamąją vietą Ignalinoje, asmens tapatybės dokumentai tvarkingi, nes gi ką tik grįžau iš užsienio. Jei būčiau nesusitvarkiusi, niekur būčiau neišvažiavusi. Gal man gali kas nors paaiškinti, kas čia vyksta?“, – nuostabos ir susijaudinimo neslėpė ponia Janina.

Ignalinos rajono savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkė Danutė Cijūnėlienė teigė, jog į rinkėjų sąrašus automatiškai neįtraukiamas žmogus, kurio asmens tapatybės dokumentas nebegalioja arba jis niekur nėra deklaravęs gyvenamosios vietos. „Per šiuos išankstinius rinkimus turėjome jau keturis tokius atvejus, kada žmonės nesusitvarkė ar nepastebėjo, kad nebegalioja jų dokumentai. Kalbant apie šį konkretų atvejį, tai noriu pasakyti, jog ponia Janina nėra deklaravusi gyvenamosios vietos Ignalinos rajono savivaldybėje, todėl jos ir nėra sąrašuose. Komisijos nariai bandė kalbėti su ponia ir pasakyti jai, jog ji gali tuoj pat deklaruoti savo gyventąją vietą ir problema akimirksniu išsispręstų. Problema išsispręstų ir atėjus jai balsuoti rinkimų dieną. Tada ji būtų tiesiog įtraukta į papildomus rinkėjų sąrašus. Bet esmė ta, kas ponia janina iškart labai susijaudino, kad jos nėra sąrašuose ir net nenorėjo bendradarbiauti. Tai visai suprantama, tačiau šiuo atveju komisija tikria niekuo dėta, kad moters nebuvo sąrašuose. Gyvenamosios vietos deklaravimas – kiekvieno žmogaus asmeninis reikalas ir rūpestis“, – komisijos pirmininkė D. Cijūnėlienė.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje