Skip to content

40 sekundžių adrenalino

Jonas BALTAKIS

Dar balandžio 18 d. laikraščio numeryje rašėme, kad prie „Žuvėdros“ restorano kuriamas pramogų parkas. Vilniaus įmonė „UNO Parks LTU“ savo darbą atliko greičiau nei per mėnesį. Penktadienį įvyko iškilmingas parko atidarymas.

„Žuvėdros“ savininkas Petras Mačiulis, pradėdamas parko atidarymo ceremoniją, sakė, kad Lietuvoje tai jau 18-as toks parkas, tačiau iš kitų daug kuo išsiskiriantis. Pirmiausia, niekur kitur, tik Ignalinoje, įrengtas skrydis per ežerą (Vilniuje yra per Neries upę, bet lynas trumpesnis). Lyno ilgis per Paplovinį – 310 m (šis nuotolis lynu įveikiamas per 40 sekundžių). Niekur kitur taip aukštai nereikia lipti iki starto aikštelės. Ignalinoje, norint kitu lynu grįžti atgal, reikia judančiais lynais, kabančiais takeliais ir stačiomis kopėčiomis įsiropšti net į 22 metrų aukštį.

Nečiuožiant per ežerą, užtenka pramogų ir vietoje. Yra 2 maršrutai – žaliasis ir mėlynasis – kuriuose gana aukštai reikia įveikti daugybę lynų, ant jų kabančių takelių, rąstelių, kilpų. Viskas juda, siūbuoja, kai kur nuo medžio iki medžio reikia, kaip per ežerą, riedėti lynu. Nežiūrint į sudėtingus maršrutus, viskas saugu. Pramogoms kiekvieną parengia dirbantys instruktoriai. Jie padeda taisyklingai užsidėti diržus, parodo, kaip saugiai persegti saugos diržus. Jei nuslydęs ir pakibęs ant diržų grįžti į maršrutą pats neįstengi, padės instruktoriai.

Atidarius pramogų parką, visi, kas nori, buvo pakviesti išbandyti skrydį per ežerą. Norinčių netrūko. Pirmasis adrenaliną gaudė miesto seniūnas Valentinas Rumbutis. Paskui jį leidosi rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vidas Kreivėnas, Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parkų direktorius Eminuelis Leškevičius, šių eilučių autorius ir nemažai kitų. Iš moterų pirmoji skrydžio kaifą išbandė rajono savivaldybės atstovė ryšiams su visuomene Lina Kovalevskienė su sūnumi Matu.

Bet prieš tai buvo atidarymas. Simbolinę juostelę perkirpo „Žuvėdros“ savininkas P. Mačiulis, įmonės „UNO Parks LTU“ atstovė Aistė Saulytė ir rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas V. Kreivėnas. Buvo nemažai sveikinančių, parkui linkinčių sėkmės ir klestėjimo.

Šis tarzaniškas pramogų parkas kurortinei Ignalinai – neįkainojama dovana, masalas čia lankytis svečiams. Pirmiausia – iš aplinkinių rajonų. Nes panašūs, arčiausiai veikiantys, tokie objektai yra Vilniuje ir Anykščiuose. Pasak P. Mačiulio, iki šiol rajono svečiams teikiamos paslaugos – dviračiai ir baidarės – tai jau kasdienybė, o šios pramogos – įdomi šviežiena.

Į šį pramogų parką investuota 160 tūkst. Lt, sukurtos 4 darbo vietos (instruktorių, kurių vasarą dirbs ir daugiau). Pramogų kainos: 2 valandos laipiojimo visais maršrutais su skrydžiu per ežerą vienam žmogui – 35 Lt, vien tik skrydis per Paplovinį – 17 Lt. Pramogauti kasdien galite nuo 10 iki 20 val.

Įveikite savo baimes ir užsukite, išbandykite. Nepakartojami įspūdžiai ir pojūčiai – garantuoti.

Autoriaus ir M. Krapausko nuotr.   

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here