Skip to content

Jei nepavysiu, tai bent sušilsiu

MI informacija

 

Sako, taip mąsto gaidys, paskui vištą bėgdamas. Nežinia, kaip tai žmonės sužinojo, bet taip jau šneka. Ar panašiai galvoja vienas pretendentas į Lietuvos prezidentus – taip pat sunku spręsti, kaip ir apie tą gaidį.

Tik prizai pralaimėjusiam tose lenktynėse nevienodi. Gaidžiui – šiluma, pretendentui… Iš kaimo pažiūrėjus, atrodytų, kad pretendentui apskritai varžybose dalyvauti nevertėtų, o stojus prie starto – svajoti apie garbingą antrą vietą, antrą vietą nuo galo užleidžiant varžovei.

Kadangi – čia irgi taip sakoma – visi mėgsta skaičiuoti svetimus pinigus (o ką daryti, jeigu savus labai greitai suskaičiuoji), žvilgtelėkime, kokie prizai laukia varžybų dėl prezidento posto nugalėtojo ir prizininko – tuo atveju, jeigu pirmą vietą užims Dalia Grybauskaitė, antrą – Zigmantas Balčytis.

Pirmoji vieta: Lietuvos Prezidento postas. 25 000 litų per mėnesį. Na, dar rezidencija, renta iki gyvos galvos, apsauga, kitos smulkmenos.

Antroji vieta: europarlamentaro postas. 27 450 litų per mėnesį. Dar 14 800 litų biuro išlaikymui ir kitoms „kanceliarinėms“ išlaidoms, po 1094 litus už kiekvieną dieną, kurią parlamentaras malonėjo apsilankyti oficialios Europarlamento institucijos, kurios narys yra, posėdyje. Žodžiu, per mėnesį išeina apie keturiasdešimt tūkstančių. Šilta vieta, apie kurią kiekvienas gaidys gali svajoti.

Be to, europarlamentarui, jeigu jis nebuvo perrinktas, už vieną atbūtą kadenciją sumokama 164 400 litų, už dvi kadencijas – 274 500 litų išeitinė pašalpa, jeigu jis pirmu atveju šešis, antru – dešimt mėnesių nesusiranda atitinkamo darbo. Aišku, kiekvienas į Lietuvą grįžęs europarlamentaras labai skuba ieškotis darbo, ar ne?

Kandidatas į Lietuvos prezidentus Z. Balčytis ateinantį sekmadienį bus įrašytas į du biuletenius: jis renkamas ir į prezidentus, ir į europarlamentarus. Ir žinok, žmogau, kur patekti jis labiau nori…

Kad Z. Balčytis bus išrinktas į Europarlamentą, abejoti sunku. Partijos sąraše jis pirmas, socialdemokratai į Europarlamentą tikrai laimės ne vieną vietą.

Būna atvejų, ir ne vienas, kai išrinktas į kokį nors „organą“ žmogus atsisako deputatystės ir lieka dirbti ankstesnėse pareigose. Prognozuojama, kad jeigu Z. Balčytis bus išrinktas ir Lietuvos Prezidentu, ir europarlamentaru, vietos Briuselyje jis atsisakys ir taps Prezidentu. Tokiu atveju D. Grybauskaitei atiteks renta, į Europarlamentą ji nekandidatuoja.

Įdomu, ar galima būtų atsakyti Prezidento posto ir važiuoti į Briuselį? Klausimas, žinoma, iš pasakų srities, bet vis viena įdomu…

O dar žmonės kalba, kad Z. Balčytis gali tapti ir eurokomisaru. O eurokomisaro atlyginimas – 68 700 litų. 2094 litų – reprezentacinės išlaidos, per 10 tūkstančių litų – rezidentinės kompensacijos. Per mėnesį į kišenę įkrenta apie 80 tūkstantukų. Na, dar skiriamas automobilis su dviem vairuotojais, kitos smulkmenos. Išeitinė pašalpa – 27 000 litų per mėnesį, ji mokama trejus metus, jeigu naujame darbe eurokomisaras gauna mažesnį atlyginimą.
Neagituosiu balsuoti nė už vieną kandidatą į prezidentus. Vis viena arba Dalia Grybauskaitė bus išrinkta, arba Z. Balčytis.

Beje, tie, kurie sako, kad Lietuvos Prezidentui per didelis atlyginimas mokamas, kad dalį tų pinigų reikėtų atiduoti vargšams, kitaip tariant, tinginiams, turėtų žinoti, kad kiekvienas Lietuvos gyventojas į tą algą kas mėnesį įdeda 0,6 cento, arba maždaug 7 centus per metus. Daug tai ar mažai?

O tie, kurie sako, kad europarlamentarams algas Briuselis moka, turėtų žinoti, kad pats Briuselis pinigų neturi, surenka juos iš visų valstybių, taip pat ir Lietuvos. O pajamų mokestį europarlamentarai jau Briuseliui sumoka.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje