Skip to content

Atrodo, netenkame rajono mero

Jonas BALTAKIS

Baigėsi 2014 m. rinkimai. Šiemet, po mėnesio, beliko dar referendumas dėl žemės pardavimo užsieniečiams. Prezidentė Dalia Grybauskaitė, solidžia persvara įveikusi Zigmantą Balčytį, liko prezidentauti naujai 5-erių metų kadencijai. Pergalė neabejotina: 57,87 proc. prieš 40,14 proc.

Kiek netikėtai baigėsi Europarlamento rinkimai. Jie, atrodo, ypač didelių permainų turės mūsų rajone. Mat Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga laimėjo vieną vietą Europarlamente. Pagal reitingus į Briuselį turi važiuoti partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Jis surinko 35 431 pirmumo balsą, B. Ropė – 32 384 balsus. Tačiau vakar partijos pirmininkas oficialiai pareiškė, kad savo vietą perleidžia antram pagal pirmumo balsus likusiam rajono merui Broniui Ropei. Vakar jis MI sakė: „Kaip elgsiuosi, sprendimo dar nėra, tačiau linkstu link to, kad važiuosiu dirbti į Briuselį. Reikia pagaliau paisyti ir žmonių nuomonės, kurie kartais man priekaištauja, kad mane išrenka, o aš neinu“ (buvo išrinktas į Seimą – J. B.). Taigi, rajone bręsta įdomi situacija – naujo mero rinkimai.

Reitingų viršūnėje esantys socialdemokratai planavo gauti 3–4 kelialapius į Briuselį, o gavo tik 2. dar rūgščiau jiems, kad socdemus aplenkė konservatoriai. Nežymiai – 1299 balsais (0,12 proc.), – bet aplenkė. Be socdemų ir konservatorių (Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų) po 2 vietas į Europarlamentą dar laimėjo Liberalų Sąjūdis (netikėtai) ir Partija „Tvarka ir teisingumas“, po 1 vietą – Darbo partija, Lenkų rinkimų akcija ir Rusų aljanso koolicija bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Rajono mero Bronio Ropės kandidatavimas į Prezidentus, kaip ir prognozuota, partijai davė rezultatą. „Valstiečiai“ laimėjo dviejuose rajonuose – Ignalinoje ir Šiaulių r. Iš viso partija Europarlamento rinkimuose gavo 75 534 balsus (6,62 proc.). mūsų rajone už „valstiečius“ balsavo 1861 rinkėjas (24,90 proc.).

Preliminariais duomenimis (jie gali nežymiai keistis) į Europarlamentą išrinkti: Gabrielius Landsbergis ir Algirdas Saudargas (TS–LKD, nuo jo tik 69 balsais atsilieka Laima Andrikienė), Vilija Blinkevičiūtė ir Zigmantas Balčytis (socialdemokratai), Antanas Guoga ir Petras Auštrevičius (Liberalų sąjūdis), Rolandas Paksas ir Valentinas Mazuronis (Partija „Tvarka ir teisingumas“), Ramūnas Karbauskis (ar Bronis Ropė) (Lietuvos valstiečių ir žaliųjhų sąjunga) ir Valdemaras Tomaševskis (lenkų ir rusų koalicija). Taigi, mažiausiai reikės vieno naujo ministro – aplinkos, nes V. Mazuronis „emigruoja“ į Briuselį.

Rinkimai vyko ir karo niokojamoje Ukrainoje. Ten, nežiūrint prorusiškų separatistų teroro ir Rusijos gąsdinimų, balsuoti atėjo rekordiškai daug rinkėjų – apie 60 proc. Panašu, kad prezidentą ukrainiečiai (nors dalyvavo 17 kandidatų) išrinko pirmajame ture. Maidano opozicijos lyderis, šokolado oligarchas (jam priklauso ir Klaipėdos saldainių fabrikas) Petro Porošenko surinko apie 57 proc. balsų (suskaičiavus apie 30 proc. biuletinių). Jis jau paskelbė pirmus savo žingsnius: inauguraciją nori surengti liepsnojančiame Dombase, pirmus vizitus planuoja į Lenkiją ir Briuselį, Ukrainą vairuos į Europą.

Taigi, rinkimai baigėsi – gyvenimas tęsiasi. Permainos taip pat…

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here