Skip to content

Iki sanatorijos – vos keli žingsniai

Sakoma, kad reikia atsargiai svajoti, nes svajonės turi savybę pildytis. Išsipildė ir ignaliniečių svajonė – mėgautis masažinėmis ir mineralinėmis voniomis gerinant ir stiprinant sveikatą. Tiesa, džiaugtis jau galima, bet strimgalviais lėkti į kabiną dar nereikėtų. Nors jau ketvirtadienį, gegužės 22 d., ligoninėje, dalyvaujant visam būriui svečių, pristatytos gydymo Ignalinos mineraliniu vandeniu paslaugos, bet joms pasinaudoti gali dar ne visi pageidaujantieji. 

Teikiamos paslaugos

Reabilitacijos skyriuje mineralinių ir masažinių vonių kabinetas įrengtas už savivaldybės skirtas lėšas. Jau išbandytos dvi gydomosios oro burbulinės ir viena povandeninio masažo vonia, taip pat vonia kojų masažui. Bendra jų įsigijimo ir įrangos kaina – apie 150 tūkst. Lt (vien vonios kainavo kiek daugiau, nei 91 000 Lt). Šiomis voniomis gali naudotis ligoniai, kuriems taikoma ambulatorinė reabilitacija. Gydymas mineraliniu vandeniu masažinėse voniose skiriamas sergant neurologinėmis ligomis, po traumų, taip pat turint  stuburo, sąnarių bei galūnių kraujotakos sutrikimo problemų. Pasak gydytojos reabilitologės Editos Markevičienės, tokių pacientų jau atvyko ne tik iš Ignalinos, bet ir kaimyninių rajonų. Kam dėl tos pačios paslaugos važiuoti į Druskininkus, jei jas jau gali gauti čia pat.

Mineralinis Ignalinos vanduo

Ignalinos mineralinis vanduo beveik nenusileidžia Druskininkų „Sūručio“ vandeniui, vadinamam grožio šaltiniu. Sūrymo mineralizacija – daugiau nei 50 gramų litre (vandenyje taip pat yra geležies, kalcio, kalio, magnio, natrio, cinko ir kt. naudingų mineralinių medžiagų). Gydomosiose voniose naudojamas skiestas (maždaug 1:6) mineralinis vanduo, kuris pašildomas iki 35–37 laipsnių. Pati procedūra trunka apie 15 min. Visus pacientus voniose prižiūri specialius mokymus baigusi Reabilitacijos skyriaus slaugytoja Jolanta Talijūnienė. Vienose voniose pacientas tiesiog ramiai masažuojamas pučiamo oro ir vandens, o kitose – masažuojant vandeniui, dar papildomai pagal konkretų susirgimą stipria vandens srove masažuoja ir pati slaugytoja. Pasak pirmą kartą procedūrą išbandžiusių pacientų, tokių procedūrų metu jausmas geras, jaučiamas viso kūno atsipalaidavimas ir kur kas stipresnis efektas, nei masažas vien tik rankomis.

Patenkinti pacientai

Pirmą kartą naująsias vonias apžiūrėjo ir meras Bronis Ropė, mero pavaduotojas Henrikas Šiaudinis, savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Mačys, direktoriaus pavaduotojas Vidas Kreivėnas bei specialistė Lina Kovalevskienė. Tądien parodomosios procedūros buvo atliekamos dviems pacientams. Pacientas iš Švenčionių r. anksčiau buvo patyręs kojos lūžį, ignalinietis – gydo stuburo problemų sukeltus negalavimus. Savo rankomis vonių veikimo mechanizmus išbandė meras B. Ropė, jis aptarė ir tolimesnes plėtros perspektyvas. Pasak mero, jau vyksta konkretūs darbai, kad Lietuvoje atsirastų  penktasis kurortas ir tuomet visi regionai  turės priėjimą prie sveikatingumo paslaugų. Ignalinos mieste yra suformuotas 7 ha sklypas, kuris numatytas sanatorijos statybai. Investicijoms šiame sklype dar šiais metais bus skelbiamas konkursas.

Jau pakeliui

Kaip jau minėta, šios paslaugos kol kas teikiamos tik tam tikrais negalavimais besiskundžiantiems pacientams. Bet vėliau už konkretų mokestį planuojama priimti ir visus norinčius. Juk ne veltui sakoma, kad geriau investuoti į profilaktines priemones, o ne sunkiai pasiligojus bandyti atstatyti savo organizmo funkcijas į pradinę stadiją, kas dažnai net neįmanoma. Nuo 2012 m. ligoninėje pradėtas taikyti gydymas atsivežtiniu purvu. Šiuo metu gydymui naudojamos vietinis gydomasis purvas. Ant negaluojančios vietos dedamos pašildytos gydomojo purvo aplikacijos. Ateityje planuojama įsigyti ir specialias vonias, pritaikytas purvo procedūroms atlikti, taip pat dar vieną vertikaliąją mineralinio vandens vonią. Plėsis ir bus modernizuojamos fizioterapijos (elektros procedūros, magneto terapija) bei kineziterapijos (įvairūs treniruokliai) paslaugos, bus įrengti druskų ir relaksacijos kambariai.

Autorės nuotr.

 

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje