Skip to content

Kartūs renovacijos dūmai graužia ir ignaliniečių akis

Mamertas KRAPAUSKAS

Jau visa Lietuva žino apie gražėjantį Ignalinos įvaizdį, kuris prasidėjo nuo pirmųjų renovuojamų gyvenamųjų namų ir renovuotų visuomeninės paskirties pastatų. Džiaugiasi tuo ne tik ignaliniečiai, bet ir jų svečiai, iš kurių nė vienas, aplankęs miestą, tiesiog stebisi, kaip miesto gatvės gana per trumpą laiką pasipuošė spalvingais namais ir jų skaičius vis auga. Ir patys miestelėnai, jau gyvenantys renovuotuose namuose, yra patenkinti, kad jų būstai ne tik pagražėjo, bet ir jų išlaidos už apšildymą pastebimai sumažėjo.Už šią gražią iniciatyvą ignaliniečiai dėkingi savivaldybės vadovams ir renovacijos darbų vykdytojams. Teko išgirsti malonių žodžių apie Utenos UAB „Dauniškis ir Ko“, kurios statybininkai kruopščiai ir operatyviai vykdo savo įsipareigojimus bet kokiu oru ir nuolat tariasi su gyventojais, šalinant jų pareikštas pretenzijas.

Tačiau namų renovacijos ir apšildymo eigoje, kaip sakoma, visko pasitaiko ir nebūna namų be dūmų. Pastaruoju metu MI jau ne kartą rašė apie dar pasitaikančius renovacijos nesklandumus. Ką tik skelbėme rašinį apie kuriozinį atvejį dėl Vidiškių Sodo g. 13-ojo namo renovacijos, kurią atmestinai vykdo Kauno UAB „Costum“. Dar prieš šios publikacijos paskelbimą redakcija susilaukė nemažiau priekaištų ir iš Ignalinos m. Geležinkelio g. 18-ojo namo gyventojų. Pagal reklaminį stendą šis keturbutis namas jau turėjo būti pradėtas restauruoti dar praėjusių metų gegužę, bet iki šiol net nesimato, kada numatyti darbai bus baigti. Pasak šio namo gyventojų, jie net nenutuokia, kodėl toks skaudus likimas juos palietė. Tik praėjusių metų pabaigoje prie šio namo pasirodė UAB „Vilimekso“ pirmieji darbų vykdytojai. Išmėtė aplink namą lauko sienų apšildymo plokštes ir kitas statybos medžiagas ir patys kažkur pradingo. Tik prasidėjus šalčiams vėl jie čia pasirodė ir pradėjo dengti stogą. Ne iš karto jis buvo apdengtas. Kai tik prasidėjo lietus, be vientiso apsauginio apdangalo, pro paliktas galutinai neuždengtas angas viduje pradėjo telktis vanduo. Patys namo gyventojai, matydami, kad lietaus vanduo gali patekti ir į jų butų vidų, pradėjo laipioti su kibirais į pastogę, kad surinktų po liūčių besiveržiantį vandenį. Tik ne kartą kreipdamiesi į namo administratoriaus iš Butų ūkio, gyventojams pavyko pasiekti, kad būtų uždengtos neužtaisytas angos. Patys gyventojai pastebėjo, kad nuo drėgmės jau pelyja net stogo gegnės. Buvo siūloma ar nevertėtų jas pakeisti, nes niekas nežino, kiek ilgai jos laikysis. Bet minėtos akcinės bendrovės atstovai į tai nekreipė dėmesio. Retai pasirodydami prie renovuojamojo namo, jie nekreipė ir nekreipia dėmesio, kad būtų tinkamai saugomos lauko sienų apšildymo plokštės. Patys gyventojai, matydami, kaip jas vėjas trupina gabalais, pasitelkę vaikus, pradėjo jas rinkti iš žolių ir slėpti nuo lietaus. Viena iš gyventojų pasakojo, kad renkant tas nuolaužas, net kojų alergiją įsigijo ir vaikai rankas susižeidė.

Namo gyventojai stebisi, kad į jų pretenzijas atmestinai atsiliepia net Butų ūkio vadovai, ramindami juos, kad tai laikinas dalykas ir pasistengs šio namo renovacijos techninį prižiūrėtoją „prie sienos priremti“.

Renovuojamo namo gyventojai teigia, kad jie, jeigu ir toliau bus atmestinai vykdomi renovacijos darbai, nesiruošia lengvai pasirašyti atliktų darbų išklotinės, nes jiems teks už tai pakloti nemažas sumas pinigėlių.

Autoriaus nuotr.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje

Add Your Heading Text Here