Skip to content

Seniūnijų sporto žaidynėse kūpėjo azartas

Praėjusį šeštadienį Ignalinos KSC Sporto skyrius vėl surengė tradicines ir masiškiausias seniūnijų sporto žaidynes, kuriose 8 seniūnijų sporto entuziastai varžėsi krepšinio, tinklinio, futbolo aikštelėse, prie šachmatų ir šaškių lentų, stalo teniso žaliųjų stalų, mėtė į taikinius strėlytes ir traukė virvę.

Šįkart beveik visose rungtyse dalyvavo Ignalinos m., Ignalinos ir Daugėliškio seniūnijų komandos, vadovaujamos seniūnų Valentino Rumbučio, Jono Politos ir Juozo Paukštės. Todėl tarp šių seniūnijų ir vyko pagrindinė kova dėl žaidynių prizinių vietų. Pernykštėse analogiškose varžybose sėkmingai rungtyniavo Linkmenų seniūnijos komanda, kuri sugebėjo bendroje įskaitoje iškovoti antrąją vietą. Deja, šiemet linkmeniškių žaidynėse kažkodėltai nesimatė. Bet dėl to varžybos nenuskurdo, nes visos rungtys varžovams padovanojo daug įdomių akimirkų, atkaklumo ir azarto.

Pernai dėl lietingo oro tik futbolininkai į tai nekreipė dėmesio. Šiemet jau lauko aikštelėse prie gimnazijos varžėsi ir krepšininkai, nes padangėje nebesimatė lietaus debesų. Gal tik stiprokas vėjas kiek gadino žaidėjų ir žiūrovų nuotaiką. Tik tinklininkams teko rungtyniauti sporto ir pramogų centro arenoje. Tiesa, tinklinio varžybose dalyvavo nedaug komandų, bet jos vyko įdomiai ir permainingai. Tarp moterų jau ne pirmi metai vėl sėkmingiausiai rungtyniavo Daugėliškio seniūnijos merginų trejetas – Dovilė Luneckaitė, Laura Pajarskaitė ir Justina Šalnaitė, kurios pelnė aukso medalius. Joms kiek rimčiau pasipriešino Ignalinos m. seniūnijos komanda.

Vyrų tinklinio varžybos vyko atkakliau ir įdomiau. Pernai aukso medalius kiek netikėtai buvo laimėjusi Ignalinos seniūnija, kuri sugebėjo nugalėti Ignalinos m. tinklininkus. Ir šį kartą šios komandos varžėsi dėl aukso medalių. Po pirmųjų setų rezultatas buvo lygus – 1:1, tad prireikė trečio kėlinio. Po permainingos kovos pergalę vis dėlto šventė Ignalinos m. seniūnijos komanda, kurios sudėtyje žaidė Arnoldas Ambraziejus, Justinas  Veleckas ir Aurimas Juršėnas. Jie lemiamame sete 15:13  nugalėjo strigailiškiečius Tautvydą ir Evaldą Vaickus, Julių bei Albertą Mačėnus.

Net trylika komandų šiemet dalyvavo moterų bei vyrų varžybose. Tarp moterų vėl šauniai rungtyniavo Daugėliškio seniūnijos tos pačios merginos, kurios prieš tai pergalingai žaidė tinklinio aikštelėje, ir antrą kartą pasipuošė aukso medaliais. Vėl pagirtinai, kaip ir pernai, rungtyniavo Mielagėnų seniūnijos komanda, vadovaujama seniūnės Mildos Bielinienės. Jos sudėtyje žaidusios Inga Apyvalienė, Ramunė Stasiūnaitė ir Rūta Perednytė tik po atkaklios kovos pralaimėjo žaidynių čempionėms iš Daugėliškio ir pelnė sidabro medalius, o prieš tai dar tapo prizininkėmis ir tinklinio varžybose.

Šiemet daugiau komandų dalyvavo vyrų senjorų turnyre. Kaip ir buvo laukta, pirmą vietą ir aukso medalius iškovojo Ignalinos m. seniūnijos komanda, vadovaujama Alberto Cicėno. Prie šios pergalės svariausiai prisidėjo vėl po traumos aikštelėje pasirodęs Renatas Juršėnas. Antrą vietą šįkart iškovojo Dūkšto seniūnijos trijulė – Petras Klišauskas, Linas Kaziukonis ir Rimantas Bevainis, kurie sugebėjo lemiamose rungtynėse nugalėti daugėliškiečius.

Be abejo, kad įdomiausiai ir atkakliausiai vyko pagrindinių sudėčių krepšininkų varžybos. Aukso medalius ir nugalėtojų taurę laimėjo Ignalinos m. seniūnijos komanda, kurios sudėtyje rungtyniavo labiau patyrę krepšininkai, tarp kurių vėl žaidė Renatas Juršėnas. Antrą vietą iškovojo Vidiškių, o trečią – Ignalinos seniūnijų komandos.

Mažojo futbolo rungtyje dalyvavo tik dvi – Ignalinos m. ir Ignalinos komandos. Jas minimaliu skirtumu 1:0 laimėjo Tado Bernoto vadovaujami miesto futbolininkai.

Stalo teniso varžybose kelintą kartą pergalingai žaidė Dūkšto seniūnijos mažojo kamuoliuko daugkartiniai žaidynių ir rajono pirmenybių lyderiai Juozas Pėstininkas ir Algirdas Šukys. Nors jie rungtyniavo be Rasos Kačkienės, bet užtikrintai ir be jos įveikė Ignalinos ir Daugėliškio seniūnijų komandas.

Šaškių varžybose pranašesni už varžovus buvo Ignalinos seniūnijos atstovai Rima Grušnienė ir Saulius bei Vytautas Čepuliai, kurie nugalėjo Ignalinos m. ir Daugėliškio seniūnijų šaškininkus.

Šachmatų varžybose žaidynių nugalėtojais vėl tapo Žibutė Čepulienė, Valdemaras Rusinas ir Algirdas Semaška iš Ignalinos m. seniūnijos. Kitas vietas užėmė Ignalinos, Daugėliškio ir Ceikinių seniūnijų komandos.

Smiginio varžybas laimėjo daugėliškėnai, kurių sudėtyje žaidė ir seniūnas Juozas Paukštė. Sidabro medaliai įteikti Ceikinių seniūnijos komandai, vadovaujamai seniūno Juozo Veličkos.

Žaidynių puošmena ir daugiausiai emocijų sukėlusi stipriausių ir augalotų vyrų virvės traukimo rungtis. Pagrindinė kova dėl čempionų vardo vyko tarp Ignalinos ir Daugėliškio seniūnijų komandų. Po pirmųjų bandymų varžovai pasidalino po tašką. Tik trečiajame bandyme Ignalinos seniūnijos komandai pavyko įveikti Daugėliškio stipruolius ir pelnyti aukso medalius. Kiek nelauktai trečiąją vietą iškovojo Kazitiškio seniūnijos komanda, kuriai pavyko įveikti net Ignalinos m. atstovus.

Pasibaigus žaidynėms, buvo susumuoti visų 8 rungčių bendrakomandiniai rezultatai. Vėl Žaidynių nugalėtojais vėl tapo Ignalinos miesto atstovai. Antroji vieta (atsilikta tik vienu tašku) atiteko Ignalinos seniūnijai, kurie pernai nepateko net į prizininkų gretas. Trečiąją vietą, kaip ir pernai, iškovojo daugėliškėnai.

Žaidynių prizininkėms buvo įteiktos taurės. Gaila, kad tarp jų nesimatė linkmeniškių, kurie pernai buvo antri, o šiemet žaidynėse nedalyvavo. Beje, jau ne pirmą kartą nedalyvavo Rimšės, Tverečiaus ir net Didžiasalio seniūnijos. Todėl teko iš kai kurių seniūnų, dalyvavusių žaidynėse, išgirsti ir priekaištų jų adresu.

Dabar visų rungčių nugalėtojų komandų laukia zoninės varžybos, kurios vyks Švenčionyse.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje