Skip to content

Dėl ginklų registravimo

MI informacija

Primename, kad asmenys, turintys dujinius pistoletus (revolverius), senovinius ginklus bei jų kopijas, taip pat nedidelės galios (2,5-7,5 J) šaunamuosius ginklus, kuriuos įgijo iki 2011 m. kovo 1 d., privalo juos iki 2014 m. liepos 1 d. užregistruoti teritorinėje policijos įstaigoje, bei gauti neterminuotą leidimą įsigyti laikyti (nešiotis) ginklus.

Asmuo, pageidaujantis užregistruoti šiuos ginklus, teritorinės policijos įstaigos licencijavimo padaliniui turi pateikti:

1. Prašymą užregistruoti ginklą, (pildomas vietoje);

2. Sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo neįrašytas į sveikatos priežiūros įstaigos įskaitą dėl alkoholizmo, narkomanijos;

3. Sveikatos priežiūros įstaigos pažymą, kad asmuo nėra sveikatos priežiūros įstaigos priežiūroje dėl psichikos ligos ar sutrikimo;

4. Tapatybę patvirtinantį dokumentą;

5. Ginklą (-us) įsigytus iki 2011 m. kovo 1 d.

Asmenims, kurie turi galiojančius leidimus laikyti (nešiotis) ginklus, neterminuoti leidimai įsigyti, laikyti (nešiotis) ginklus įprastai išduodami prašymo pateikimo dieną. Už neterminuotą leidimą įsigyti, laikyti (nešiotis) ginklus imama 50 Lt valstybės rinkliava, kurią galima sumokėti vietoje.

Atkreipiame dėmesį, kad ginklai į teritorines policijos įstaigas turi būti gabenami neužtaisyti, įdėti į dėklą ar kitą tam tinkamą daiktą, dėtuvė turi būti išimta iš ginklo, šaudmenys išimti iš dėtuvės, būgnelio ir vamzdžio.

Asmenims, kurie  neturėdami policijos leidimo, disponuos dujiniu pistoletu (revolveriu), nedidelės galios (2,5-7,5 J) šaunamuoju ginklu, senoviniu ginklu ar jo kopija, bus taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis į Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus Licencijavimo poskyrio pareigūnus, Maironio g. 4 (8 kab.), Utena, tel. (8~389) 64335, el. paštu juozas.markevicius1@policija.lt.

Šio straipsnio komentuoti neleidžiama!

Orai Ignalinoje

Naujausiame laikraštyje „Mūsų Ignalina“ skaitykite

Reklama ir skelbimai svetainėje